Logo Facebook

Żywocickie pielgrzymki

W niedzielę 30 lipca odbyła się już kolejna 97 piesza, a zarazem 22 parafialna pielgrzymka na Górę Św. Anny.  
Wczesnym rankiem o godz. 3. 30 po krótkim nabożeństwie w kościele parafialnym w drogę do Świętej Anny wyruszyła grupa 92 pątników, którzy w przy upalnej pogodzie kroczyli pełni radości i zadowolenia z ponoszonego trudu.
Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył kleryk Tomasz Łabys z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kamienniku.
Hasło pielgrzymki brzmiało: Miłość bliźniego drogą do Pana Boga na podstawie Encykliki Benedykta XVI Deus Caritas est i hymnu o miłości Św. Pawła.
Na powitanie pieszych pielgrzymów w stronę Krapkowic wyszła spora grupa mieszkańców Żywocic. Niektórzy witali ich jeszcze dalej w okolicach Otmętu i Obrowca.
Na zakończenie pielgrzymki, po nabożeństwie dziękczynnym proboszcz ks. Krzysztof Korgel podziękował bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom za ich trud, służbie porządkowej za dodatkowy wysiłek a także za transport, który tradycyjnie użyczyli Panowie Dresler i Bryś.
 
Tradycja pielgrzymowania do Świętej Anny sięga prawie 100 lat. pielgrzymka4.jpeg Pielgrzymka w 1954 roku.
 
pielgrzymka1.jpeg
Tak było np. w roku 1961.
pielgrzymka3.jpeg
Jak w tradycji się zapisało pielgrzymka ma miejsce zawsze w niedzielę po 26 lipca.
Od dawien dawna o 3 nad ranem po krótkiej modlitwie przy kapliczce na ulicy Kozielskiej grupa pątników wyruszała w drogę do Świętej Anny z prośbami i modlitwami. Od czasu wybudowania w Żywocicach kościoła pielgrzymi wyruszają właśnie z kościoła.
Przy dźwiękach orkiestry, z przystrojoną kwiatami figurą Matki Boskiej mieszkańcy Żywocic a często dołączający też pielgrzymi z Krapkowic pokonują pieszo ponad 20 km w jedną stronę, aby zanieść swoje prośby na „górę ufnej modlitwy”.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe