Logo Facebook

Gminne Dożynki - Żywocice 2010

Tegoroczne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie się od procesji z koronami dożynkowymi do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została dziękczynna Msza Św. Dożynkowa. Ze względu na to iż, Sołectwo Żywocice było w tym roku gospodarzem dożynek gminnych, w uroczystościach wzięli udział liczni goście a także przedstawiciele samorządu Krapkowic.

Msza dożynkowa

Procesja do kościoła Procesja do kościoła Procesja do kościoła Msza dożynkowa

Msza dożynkowa Msza dożynkowa Msza dożynkowa Msza dożynkowa

 

O 13.30 spod szkoły wyruszył ulicami Żywocic barwny korowód reprezentujący wszystkie sołectwa Gminy Krapkowice. Czoło korowodu stanowiła Orkiestra Młodzieżowa a także bryczki z zaproszonymi gośćmi.

Korowód

Korowód

Po nich przejechała długa kawalkada bogato przystrojonych przyczep z przepięknymi koronami żniwnymi a także z jakże pomysłowymi scenkami rodzajowymi. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się już na żywocickim boisku, gdzie na estradzie pod namiotem nastąpiło uroczyste przekazania chleba burmistrzowi Krapkowic Piotrowi Sollochowi i Sołtysowi Żywocic przez starostów dożynkowych. Tegorocznymi Starostami Dożynkowymi byli Pani Bernadeta Bryś i Pan Bernard Tomanek.

Festyn dożynkowy

W bogatym bloku programu artystycznego wystąpiły: zespół Rumbo Africa, reprezentujący środowisko i kulturę afrykańską a ponadto zespół „Szafir” z Żywocic, grupa monocyklistów z Żywocic i grupa mażoretek z Leśnicy. Gromkim brawom i licznym bisom dla wszystkich artystów nie było końca.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nieodzowne już na żywocickich dożynkach: konkurs nagród (zorganizowany w tym roku przez zarząd OSP Żywocice), wesołe miasteczko i dmuchane zamki dla dzieci, śląski kołocz i wyborna kawy ze stoiska zorganizowanego w tym roku przez działaczy LZS-u Żywocice. Tak jak w sobotni wieczór, tak i niedzielę imprezę kończyła zabawa taneczna.

 

Fotogaleria z tegorocznych żywocickich dożynek.

 

Korowód Korowód Korowód Korowód

Korowód Korowód Korowód Korowód

Korowód Korowód Korowód Korowód

Korowód Korowód Korowód Korowód

Korowód Korowód Korowód Korowód

Korowód Korowód Korowód Korowód

Korowód dożynkowy Korowód dożynkowy Korowód dożynkowy Festyn dożynkowy

Festyn dożynkowy Festyn dożynkowy Festyn_8.jpeg Festyn_9.jpeg

Wystrój wsi Wystrój wsi Wystrój wsi Wystrój wsi

Wystrój wsi Wystrój wsi Festyn_8.jpeg Festyn_9.jpeg

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe