Logo Facebook

Integracja mieszkańców na festynie

Bardzo ciekawie spędzili mieszkańcy Żywocic i goście, którzy przyjechali w niedzielne popołudnie 4 lipca na żywocickim boisko sportowe.

A wszystko za sprawą zorganizowanego przez LZS Żywocice, DFK Żywocice i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Odnowy Wsi Żywocice festynu rekreacyjnego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, co najbardziej go zainteresowało. Były rozgrywki sportowe, występy artystyczne, dmuchańce dla dzieci i bardzo atrakcyjny Turniej Sołectw.

Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych przez Panie z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach. Licznie zgromadzeni tego dnia widzowie mogli podziwiać i oklaskiwać bardzo widowiskowe występy taneczne mażoretek z Długomiłowic i Reńskiej Wsi.

IMG_3383.jpeg
IMG_3385.jpeg
IMG_3390.jpeg
Wspomniany już Turniej Sołectw wzbudził nie lada emocje. Udział wzięły sołectwa: Steblów, Pietna i Żywocice

W konkurencjach sprawnościowych, takich jak: skoki w workach, bieg w płetwach, rzucie "Wackiem", przeciąganiu liny czy siatkówce plażowej najlepsze okazały się Żywocice.

IMG_3397.jpeg
IMG_3402.jpeg
IMG_3410.jpeg
Na drugim miejscu uplasował się Steblów a trzecie miejsce zajęła Pietna. W „Quizie Wiedzy o Gminie i znajomości języka śląskiego” dużą wiedzą wykazały się drużyny z Żywocic i Pietnej, ale więcej szczęścia w kręceniu kołem fortuny miał Steblów. Tak się stało, gdyż po każdej dobrej odpowiedzi zawodnicy kręcili specjalnym „kołem fortuny” i to właśnie Steblów wykręcił najwięcej punktów. W tej konkurencji kolejność miejsc przedstawiał się następująco: 1. Steblów, 2. Pietna, 3. Żywocice

Największy chyba jednak ubaw publiczność miała podczas konkurencji dla sołtysów - krojeniu cebuli, która wyciskała łzy z oczu krojącym. Najlepiej poradził sobie z tym zadaniem sołtys z Pietnej Pan Henryk Weiss, drugi był Pan Stanisław Grabas ze Steblowa, Sołtys Żywocic Pan Szczepan Bryś zajął trzecie miejsce.

IMG_3417.jpeg
Ostatecznie jednak, po podsumowaniu wszystkich konkurencji, Puchar ufundowany przez Burmistrza Krapkowic został w Żywocicach, drugie miejsce zajął Steblów a trzecie Pietna.  Wszyscy uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali słodkie nagrody.

W ramach festynu odbył się także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krapkowickiego

Udział wzięły drużyny: KS Unia Krapkowice, Jedność Rozmierka, LZS Żywocice

A oto wyniki:

KS Unia Krapkowice - jedność Rozmierka  2 - 1

Lzs Żywocice - KS Unia Krapkowice          2 - 2

Lzs Żywocice - Jedność Rozmierka           3 - 0

 

Tabela końcowa

1. LZS Żywocice

2. KS Unia Krapkowice

3. Jedność Rozmierka

 

Najlepszym zawodnikiem został Piotr Joszko, królem strzelców - Robet Bartela a najlepszym bramkarzem - Patryk Ptok (wszyscy z LZS Żywocice)

W ramach niedzielnego festynu odbył się również III Wojewódzki Zlot Monocyklistów - przybyli monocykliści z całego województwa, którzy zmagali się w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz dali wspaniały pokaz swych umiejętności jazdy na jednokołowcu.

IMG_3413.jpeg
IMG_3404.jpeg

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe