Logo Facebook

Dzień Kobiet

Spotkania z okazji Dnia Kobiet mają w Żywocicach już wieloletnią tradycję. Pomimo krótkiej przerwy, tradycja ta na nowo „odżyła” i tym razem panie spotkały się już po raz czwarty. Podobnie jak w ubiegłych latach okolicznościowe spotkanie zorganizowane zostało w zawsze otwartej dla lokalnej społeczności sali żywocickiej szkoły podstawowej. W sobotę 6 marca z możliwości bardzo ciekawego, wspólnego świętowania skorzystało prawie 100 pań.

IMG_2890.jpeg

sala.jpeg

IMG_2894.jpeg

IMG_2896.jpeg

A zabawa była naprawdę przednia. Na początku, po przywitaniu przez organizatorkę spotkania Panią Gerlindę Wiencek swoje zdolności wokalne zaprezentował zespół uczniów gimnazjum w Krapkowicach. Po nim - jedna z kilku niespodzianek tego popołudnia – pełna dowcipu scenka odegrana przez mężczyzn. Wcieleni w postacie dzielnych tatusiów, których żony wybrały się do fryzjera, panowie zajęci byli opieką niemowlaków. Wyczekując powrotu swoich małżonek czytali maluchom popularną bajkę o Kopciuszku. A, że rzecz działa się w Żywocicach bajka przedstawiona była w wersji nieco zmodyfikowanej … panowie przedstawili oczywiście ją w gwarze śląskiej. Za swój niesamowity, aktorski występ zebrali gromkie brawa.kabaret.jpeg

Przy kawie i ciastku, smacznym gorącym posiłku, przy ciekawych rozmowach i humorystycznym programie, czas płynął bardzo szybko. A pomysłowości organizatorek nie było widać końca. W kolejnej scence zatytułowanej „jak to dawniej bywało” zebrane przy stole panie, zajęte szkubaniem pierza niejedną osobę ze wsi obgadały.

IMG_2905.jpeg

Później, jak to na prawdziwej damskiej imprezie bywa nie zabrakło także prawdziwego pokazu mody. Przeróżne kreacje, stroje wieczorowe i balowe znane zazwyczaj tylko ze światowych wybiegów i nowatorski sposób ich noszenia rozbawiły całą zebraną salę.

IMG_2932.jpeg

taniec.jpeg

Panie nie szczędziły oklasków dla tańczących znany wszystkim taniec „zasiali górale”. Brawa zebrał także przygrywający w trakcie całej imprezy zespół muzyczny „Commodo”.

Takiego artystycznego sobotniego spektaklu nikt się chyba nie spodziewał. Kto tego nie zobaczył na własne oczy, może tylko żałować. A za rok atrakcji podobno będzie jeszcze więcej.

Jak przyznały panie G. Wiencek i M. Wieczorek – główne organizatorki kobiecych spotkań – celowości organizacji tego rodzaju przedsięwzięcia nie trzeba chyba tłumaczyć. Co roku liczba pań uczestniczących w tej okolicznościowej zabawie systematycznie wzrasta. Na początku było ich kilkanaście a ostatnie lata liczba ta oscyluje koło setki.

A, że w Żywocicach jest bardzo dobry klimat do wielu społecznych inicjatyw udowodnią to zapewne także panowie, którzy już w najbliższą sobotę spotkają się na kolejnym „Józefku”.

A tu do pobrania krótki film - kilka klipów z imprezy: WMVDzień Kobiet_2010.wmv (4,11MB)

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe