Logo Facebook

Rok 2008

 • W niedzielę 27.01.2008 w hali sportowej w Krapkowicach odbył się kolejny, już XIII Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „Wodzenie Niedźwiedzia”. Gminę Krapkowice reprezentowała grupa z Żywocic.

  Obraz_mini.jpeg

  więcej »
 • 06 Lutego 2008

  I już po karnawale...

  W sobotę 2 lutego w sali OSP w Straduni został zorganizowany przez Sołtysa Żywocic Szczepana Brysia kolejny, można by powiedzieć tradycyjny już „Bauern Bal” – zabawa rolników.

  zabawa_mini.jpeg

  więcej »
 • Zgodnie z wieloletnia tradycją wodzenia niedźwiedzia w Żywocicach,  w ostatnią sobotę karnawału (w tym roku 2 lutego) grupa z niedźwiedziem przemaszerowała przez całą wieś odwiedzając domostwa. Obyczaj nakazuje by w obrzędowym zespole nie zabrakło kluczowych postaci…

  mini.jpeg

  więcej »
 • 17 Marca 2008

  Plan Rozwoju Wsi

  W czwartek 13 marca 2008r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żywocicach odbyło się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy uchwalili Plan Rozwoju Miejscowości na lata 2008-2013.

  zebranie_mini.jpeg

  więcej »
 • Wspólne świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca w żywocickim przedszkolu na już kilkuletnią tradycję. Nie inaczej było też w tym roku. W sobotę 24 maja po południu w przedszkolu zrobiło bardzo tłoczno.

  IMG_1410.jpeg

  więcej »
 • 06 Lipca 2008

  Festyn Rodzinno-Sportowy

  Po raz siódmy w historii został zorganizowany przez LZS Żywocice festyn Rodzinno – Sportowy. Każdy kto przyszedł w ostatni weekend czerwca na boisko w Żywocicach mógł dobrze wypocząć a także nieźle się pobawić.

  mini.jpeg

  więcej »
 • 28 Października 2008

  Żywocickie Dożynki 2008

  Dożynki wiejskie w Żywocicach organizowane są tradycyjnie przez Radę Sołecką w ostatni weekend sierpnia. Jak co roku uroczystości rozpoczęły się od dziękczynnej Mszy Św. w kościele parafialnym.

  procesja_mini.jpeg

  więcej »
 • Ten bardzo ciekawy program realizowany był w miesiącu listopadzie przez nauczycieli, uczniów i rodziców PSP im. Jana Pawła II w Żywocicach. Został on współfinansowany z rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 roku.

  foto_mini.jpeg

  więcej »

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe