Logo Facebook

Krótko i na temat

Wiosna już tuż tuż…

21 marca 2013 r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Żywocicach zgodnie z tradycją postanowiły pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały najpierw w wykonaniu kukły Marzanny, potem w wiosennym korowodzie wyszły na ulice wsi, by  wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Na koniec zaprowadziły Marzannę na przedszkolne podwórko, gdzie wśród śpiewu piosenek i gromkich okrzyków kukła została spalona.

marzanna.jpeg

***

I Święta Wielkanocne też…

Po raz kolejny w Niedzielę Palmową został rozstrzygnięty, ogłoszony wcześniej przez Proboszcza ks. Piotra Kamieniaka parafialny konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. W konkursie udział wzięły palmy o komisyjnie zmierzonych długościach:

  1. 385 cm - praca wspólna wykonały dzieci Michał, Jakub i Patrycja Skrzypiec
  2. 258 cm - praca wspólna Natalia i Monika Joszko
  3. 157 cm - Boronowska Natalia
  4. 137 cm - Bieniek Jenifer
  5. 133 cm - Namysło Justyna
  6. 130 cm - Olbrich Paweł
  7. 120 cm - Olbrich Magda
  8. 105 cm - Olbrich Paulina

Wszystkim dzieciom i rodzicom za wykonanie pięknych palm bardzo dziękujemy. A jest za co, gdyż wszystkim zgromadzonym w kościele palmy bardzo się podobały. Nawet zajączkowi, który dzieci już nagrodził. Największe palmy można zobaczyć w naszym kościele, przez cały okres wielkanocny.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe