Logo Facebook

Rekolekcje 2008

Przyjęło się już w żywocickiej parafii Św. Floriana, że od Środy Popielcowej przeżywane są Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku rekolekcje parafialne trwały od środy 6 lutego do niedzieli 10 lutego włącznie. Prowadził je ks. Sławomir Pawiński, prefekt w Seminarium Duchownym, odpowiedzialny za kształtowanie przyszłych kapłanów i wykładowca Homiletyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego. Homiletyka, czyli nauka pięknego głoszenia Słowa Bożego (kazań).

W głoszonych kazaniach a także naukach stanowych, które w poszczególnych dniach tradycyjnie obejmują małżonków i rodziców, młodzież gimnazjalną, młodzież szkół średnich a także dzieci, ks. Sławomir w bardzo obrazowy sposób przedstawiał tematykę rekolekcji i rolę nauki kościoła w życiu każdego człowieka. Myślą przewodnia rekolekcji była nadzieja w życiu chrześcijanina. foto.jpeg

Młodzież na długo zapamięta zapewne żywą Drogę Krzyżową, która zaangażowała wielu uczestników nabożeństwa. foto2.jpeg

Swój dzień mieli także wszyscy chorzy, samotni a czasami także niepełnosprawni Parafianie, którzy maja trudności w uczestnictwie w nabożeństwach. Dla nich to w sobotę została odprawiona szczególna msza św. Po niej ks. Proboszcz Piotr Kamieniak zaprosił wszystkich na wspólne spotkanie przy kawie i kołoczu do żywocickiej szkoły podstawowej.

Ks. Sławomirowi, który od 11 lutego obejmuje jako proboszcz parafię w Ligocie Turawskiej podziękowania za przeprowadzenie rekolekcji złożyli po niedzielnej sumie przedstawiciele Rady Parafialnej. Wszyscy życzymy mu wielu sil i Bożej Opieki w jego pracy duszpasterskiej.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe