Logo Facebook

Rekolekcje wielkopostne

Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczęły się tradycyjnie w środę popielcową. Trwały przez cztery dni od 10.02 do 14.02 a poprowadził je franciszkanin Ojciec Faustyn Zatoka OFM z klasztoru Zakonu Braci Mniejszych w Prudniku-Lesie.

O. Faustyn jest niewątpliwie bardzo znanym zakonnikiem. Był ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego oo. Franciszkanów, duszpasterzem akademickim no i oczywiście rekolekcjonistą. Przez wiele lat przebywał we Wrocławiu, gdzie zasłynął z wielu przedsięwzięć, m.in. jako organizator wielu koncertów charytatywnych.

Rekolekcje w kościele parafialnym w Żywocicach przebiegały w tym roku pod hasłem „Ratuj duszę swoją". Papież Franciszek ustanowił rok 2016 w całym Kościele katolickim Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia. Jego obchody rozpoczęły się 8 grudnia 2015 roku, a zakończą 20 listopada tego roku. Przez cały ten okres będziemy kontemplować tajemnicę miłosierdzia Bożego. W Polsce m.in. zaplanowano wizytę ojca świętego Franciszka oraz Światowe Dni Młodzieży, których zawołaniem będzie „Dotknij Miłosierdzia”. Rok Miłosierdzia jest czasem sposobnym do zmiany dotychczasowego stylu życia. Do nawrócenia są wezwani szczególnie ci, którzy znajdują się daleko od łaski Bożej. Właśnie im w sposób szczególny Bóg pragnie ofiarować swoje przebaczenie.

Tradycyjnie w czasie tych kilku dni duchowych rozważań znalazła się czas na nauki dla poszczególnych stanów: dla małżonków, dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, dla młodzieży szkolnej i dla młodzieży studiującej. Jeden dzień rezerwowany jest także na jakże ważne spotkanie z osobami chorymi i starszymi, którzy często nie mają możliwości, aby uczestniczyć w praktykach religijnych w kościele. Po porannej uroczystej mszy w kościele, w czasie której udzielany był sakrament namaszczenia chorych, wszyscy zostali zaproszeni na radosne spotkanie do naszej szkoły. Tam to przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy obecni wraz z ojcem rekolekcjonistą oraz proboszczem Piotrem Kamieniakiem toczyli bardzo ciekawe rozmowy. Opowiadali o śląskich tradycjach i spotkaniach, które tu na Śląsku się organizuje.

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe