Logo Facebook

2010 : Misje Parafialne

W dniach od 30 października (sobota wieczór) do 7 listopada (niedziela nabożeństwo) trwały w naszej parafii Misje święte, które miały za zadanie ożywić naszą wiarę i odnowić naszą więź z Bogiem.

Misjonarzami byli ojciec Piotr Furman i Marek Jazgier - Oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna - Koźla. Głosili oni Słowo Boże - kazania na każdej Mszy św. a dodatkowo wygłosili nauki stanowe dla dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn, osób chorych i starszych, zachęcali do dobrego przeżycia Sakramentu Pokuty i częstego przyjmowania Komunii św. DSCN0187.jpeg Przypomnieli podstawowe zasady naszej wiary, prawo Dekalogu (10 przykazań), zachęcali do zawierzenie swoich spraw i nas samych Matce Bożej. Szczególne znaczenie miały każdego dnia misji Apele Jasnogórskie, na które przychodziło wielu parafian. Niezwykle bogate w przeżycia duchowe było nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione w piątkowy wieczór. Bardzo licznie zgromadzeni parafianie przeszli ulicami Żywocic niosąc krzyż aż na cmentarz parafialny. DSCN0211.jpeg W sobotnie przedpołudnie po uroczystej mszy św. w intencji wszystkich osób starszych i chorych,  zostało zorganizowane specjalne, okolicznościowe spotkanie. DSC01042.jpeg

Na zakończenie Misji swojego błogosławieństwa udzielił nam ks. biskup Paweł Stobrawa, który modlił się z nami, kiedy dziękowaliśmy Bogu za te przeżyte święte dni misji, za naszą świątynię i 25 lat parafii. DSCN9350.jpeg Szczególnie wzruszające było zakończenie Misji Parafialnych pod Krzyżem Misyjnym na niedzielnym nabożeństwie o godz.15.00. DSCN9433.jpeg DSCN9394.jpeg Bóg zapłać ojcom misjonarzom za ten święty czas i ufamy, że ich nauki i zbliżanie nas do Boga wyda błogosławione owoce w naszym życiu na codzień.

Następne misje za 10 lat w 2020 roku. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w Misjach Parafialnych i tym, którzy pomagali na różne sposoby w ich przeprowadzeniu.

ks. proboszcz Piotr Kamieniak

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe