Logo Facebook

2012: Niedzielne jasełka

Ujmująca atmosfera zapanowała w niedzielne popołudnie 8 stycznia w żywocickim kościele parafialnym. A to za sprawą małych artystów - grupy przedszkolaków oraz dzieci ze szkoły podstawowej, którzy zgodnie z kilkuletnią tradycją, w okresie obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia przygotowują przedstawienie jasełkowe. Dzieci przywitane przez proboszcza ks. Piotra Kamieniaka poczuły się jak prawdziwi artyści. Na początku przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem zaprezentowały przedstawienie bożonarodzeniowe „opowiadając” historię narodzin Jezusa, przeplatając je licznymi kolędami.

Jaselka_1.jpeg

W drugiej odsłonie z czteroczęściowym przedstawieniem w języku niemieckim zaprezentowała się dziesięcioosobowa grupa uczniów klas od 2 do 5.

Mali i duzi aktorzy wcielili się w role Józefa i Maryi, Aniołków, Gwiazdek, Pasterzy, Królów i Dzieci. Poprzez dziecięcą naturalność i swobodę doskonale wprowadzili w świąteczny nastrój licznie zgromadzonych wiernych.

Jaselka_3.jpeg

Jaselka_4.jpeg

Jaselka_5.jpeg

Jasełka w kościele nabierają szczególnego znaczenia - sceneria kościelna, ustrojone choinki, szopka, podkreślają podniosły nastrój tego wydarzenia. Uroczystą atmosferę Jasełek dopełniło wspólne kolędowanie.

Niedzielne, jasełkowe przedstawienie uwieńczone zostało gromkimi brawami a także przygotowaną przez proboszcza słodką niespodzianką. Dzieci nie zawiodły chyba oczekiwań swoich, rodziców i przygotowujących ich nauczycieli.

Wszystkim bardzo serdecznie i gorąco dziękujemy.

Jaselka_1.jpeg Jaselka_2.jpeg Jaselka_3.jpeg

Jaselka_4.jpeg Jaselka_5.jpeg

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe