Logo Facebook

Kalendarium 2006 roku

v      W dniu 8 kwietnia w sali remizy OSP Ściborowice odbył się Zjazd Miejsko – Gminny ZOSP RP w Krapkowicach, w trakcie którego wybrane zostały nowe władze na kolejną kadencję.

v      Na prośbę Komendanta Miejsko Gminnego w Krapkowicach nasi druhowie w dniu 1 maja tradycyjnie uczestniczyli w zabezpieczaniu Krapkowickiego Biegu Ulicznego.

v      W dniu 6 maja w Ściborowicach zorganizowane zostały Miejsko-Gminne obchody Dnia Strażaka. Udział w nich wzięła delegacja naszej straży na czele z pocztem sztandarowym. W trakcie uroczystości dokonano wręczenia odznaczeń dla zasłużonych i wyróżniających się strażaków z terenu całej gminy. Złoty Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymał dh. Bernard Dudek.

v      14 maja tradycyjnie grupa strażaków z naszej jednostki uczestniczyła w Pielgrzymce Strażaków na Górę Św. Anny.

v      W miesiącu maju rozpoczęły się przygotowania do kolejnych zawodów sportowo-pożarniczych.

v      W Wojewódzkich zawodach sportowo pożarniczych drużyn MDP, które odbyły się 10 czerwca na stadionie sportowym w Strzelcach Opolskich nasze dziewczęta zajęły VI miejsce.

v      Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze odbyły się w tym roku na boisku sportowym w Ścioborowicach w dniu 25 czerwca.

v      Drużyny OSP Żywocice zajęły następujące miejsca:

·         Seniorzy – III miejsce

·         Kobieca Drużyna – I miejsce

·         MDP dziewczęta – IV miejsce

·         MDP chłopcy – III miejsce

v      W związku z wygraną na VI Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarnicze, które odbyły się jeszcze w 2005 roku (24 września na stadionie w Krapkowicach – Otmęcie) nasza Kobieca Drużyna Pożarnicza wzięła udział w dniu 23 września 2006 roku w Zawodach Wojewódzkich zorganizowanych na stadionie miejskim w Dobrodzieniu. Zajęły bardzo wysoką III lokatę.

v      Na V Zjazd Weteranów i Zasłużonych Działaczy OSP nasz zarząd delegował tym razem druhów: Waltera Kolasa i Alfreda Langer. Zjazd ten odbył się Rogowie Opolskim w dniu 14 października.

v      W dniu 25 października odbył się planowany przegląd operacyjno – techniczny.

 

Wyjazdy do akcji ratowniczych i pożarów.

Początek ubiegłego roku to wyjazdy do usuwania nadmiaru śniegu z budynków:

·         przedszkola i szkoły - w dniu 5 stycznia

·         kościoła – w dniu 7 stycznia

·         sali gimnastycznej przy PSP nr 4 w Krapkowicach – 1 luty

W końcu marca rozpoczęły się działania związane z akcją przeciwpowodziową ogłoszoną przez Burmistrza Krapkowic.

Działania naszej jednostki polegały na:

·         stałym monitoringu wałów przeciwpowodziowych i umocnień

·         odblokowywaniu klapy i przepustu na rzecze Osobłodze

·         umacnianiu wałów przy ul. Chrobrego w Krapkowicach – Otmęcie

·         zabezpieczaniu workami z piaskiem domu jednorodzinnego przy ul. Krapkowickiej w Żywocicach i przepustu pod drogą krajową nr 45

Wyjazdy do pożarów i innych zagrożeń:

·         3 lipca – wyjazd do pożaru traw przy ul. Kozielskiej w Krapkowicach

·         19 lipca – wyjazd do gaszenia traw na os. XXX -lecia w Krapkowicach a także do usuwania skutków wypadku drogowego na drodze nr 45 przy wyjeździe z autostrady A4 w Dąbrówce Górnej

·         12 sierpień – wyjazd do pożaru samochodu dostawczego Polonez – droga Żywocice - Brożec

·         16 wrzesień – wyjazd do pożaru suchej trawy w Żywocicach

·         20 wrzesień – wyjazd na poszukiwania zaginionej w lesie osoby – Rogów Opolski

 

Działalności kulturalna i prewencyjna prowadzonej przez naszą OSP a także udział w konkursach i Turniejach.

v      Tradycyjnie już w okresie karnawału grupa obrzędowa „Wodzenie Niedźwiedzia” odwiedza wszystkie domostwa na terenie wsi. W ubiegłym roku zwyczaj ten kultywowany był przez naszych druhów w dniu 18 lutego.

v      W dniu 7 marca w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach przeprowadzony został Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu miejsko -  gminnym.„Młodzież zapobiega Pożarom”. W grupie Szkoła Gimnazjum I miejsce zdobyła dh. Aleksandra Rusz, II zaś dh. Adriana Stokłosa. Obydwie awansowały do eliminacji powiatowych. Tego samego dnia w OSP Ściborowice odbyły się eliminacje w grupie szkół ponadgimnazjalnych. III miejsce zdobyła dh. Elżbieta Bryś.

v      W zorganizowanym Finale miejsko- gminnego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” w dniu 13 marca wzięły udział także prace naszych druhen. W grupie szkoła Gimnazjalna II miejsce zdobyła praca dh. Magdaleny Bryś zaś w grupie szkoł ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła praca dh. Joanny Cebula.

v      W dniu 20 marca przeprowadzony został konkurs plastyczny na szczebli miejsko – gminnym pn. „Zapobiegajmy pożarom i ostrzegajmy przed nimi. W grupie szkoła Gimnazjalna II miejsce zdobyła praca dh. Adriany Stokłosy. Parę dni później ta sama praca zdobyła IV miejsce na szczeblu powiatowym.

v      W dniu 4 kwietnia Starostwo Powiatowe w Krapkowicach oraz Zarząd Powiatowy OSP RP w Krapkowicach zorganizowały eliminacje na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.„Młodzież zapobiega Pożarom”.

v      W grupie Szkoła Gimnazjum II miejsce zdobyła dh. Aleksandra Rusz i awansowała do eliminacji na szczeblu wojewódzkim, zaś dh. Adriana Stokłosa zdobyła II miejsce.

v      28 kwietnia w Opolu – Grudzicach odbyły się eliminacje wojewódzkie tego turnieju. Dh. Aleksandra Rusz zajęła IV miejsce.

v      Jak zwykle w ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia druhowie i druhny brały udział w zabezpieczaniu Dożynek Wiejskich a także ochronie namiotu i uczestników festynu.

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe