Logo Facebook

Kalendarium 2008 roku

v       Ubiegłoroczne Walne Zebrania odbyło się 15 marca.

 zebranie.jpeg

v       Zgodnie z wieloletnia tradycją wodzenia niedźwiedzia w Żywocicach, także i w biegłym roku w ostatnią sobotę karnawału (2 lutego) grupa z niedźwiedziem przemaszerowała przez całą wieś odwiedzając domostwa. Organizatorem był Zarząd naszej OSP.

 wodzenie.jpeg

v       23 marca na placu zabaw przy ul. Kozielskiej braliśmy udział w usuwaniu powalonego drzewa. W akcji brało udział 4 strażaków.

 

v       25 kwietnia w Opolu - Bierkowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. OSP Żywocice tradycyjnie reprezentowały Adriana Stokłosa i Sandra Rusz.

 turniej.jpeg

v       Tradycyjnie już 1 maja nasi druhowie uczestniczyli w zabezpieczaniu Krapkowickiego Biegu Ulicznego.

 

v       9.05.2008, w przeddzień gminnych uroczystości święta strażaków, zorganizowaliśmy tradycyjne spotkanie z okazji św. Floriana. W czasie spotkania wręczone zostały odznaczenia dla MDP a także świadectwa ukończenia kursu szeregowych.

 florian.jpeg

v       W sobotę 10.05.2008 r. w Rogowie Op. odbyły się gminne uroczystości związane z obchodami Święta Strażaka. Gospodarzami była w tym roku jednostka OSP Rogów Op., która obchodziła jubileusz 115 rocznicy powstania. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez Kapelana Strażaków ks. dr Józefa Urbana. Przybyły delegacje strażaków z wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Krapkowice, w tym wszystkie poczty sztandarowe.

 rogow.jpeg

Za szczególne zaangażowanie w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Opolu nadało: Brązowy Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, dh. Lidii Pawleta, dh. Annie Szablickiej oraz dh. Monice Kucharzak Za aktywny udział w działalność OSP, Prezydium Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Krapkowicach nadało odznakę „Strażak Wzorowy”: dh. Joannie Cebula, dh. Elżbiecie Bryś

 

v       Tradycyjnie w miesiącu maju delegacja naszej OSP wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w pielgrzymce strażaków na Górze Św. Anny.

 anna.jpeg

v       W niedzielę 8 czerwca na boisku sportowym w Kórnicy odbyły się kolejne Miejsko-gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze o puchar Burmistrza Krapkowic.
W tym roku było ich 31. Łącznie startowało 311 zawodników i zawodniczek w 6 grupach wiekowych. Nasza jednostka była w tym roku bardzo szeroko reprezentowana: była drużyna seniorów, drużyna kobieca oraz drużyny chłopięca i dziewczęca z grup Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Młodzieżowa Drużyna Dziewcząt okazała się najlepsza w swojej kategorii. Kobiecej drużynie zabrakło troszeczkę szczęścia, by także stanąć na najwyższym podium.

 zawody.jpeg

v       14 czerwca w Zdzieszowicach odbyły się Zawody Wojewódzkie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i PSP wg systemu CTIF. Dziewczyny z Żywocic wystąpiły w tym samym składzie, który zdobył pierwsze miejsce na zawodach gminnych w ubiegły weekend w Kórnicy. Pomimo bardzo dobrego startu i wyrównanego poziomu wszystkich drużyn, nasze dziewczęta zdobyły w ćwiczeniach bojowych 5 wynik. W sztafecie pożarniczej zdeklasowały inne drużyny i z najlepszym czasem, exequo z zespołem ze Starego Ujazdu, zajęły pierwsze miejsce. W klasyfikacji generalnej paru punktów zabrakło, by zająć miejsce na podium. Zajęły czwarte miejsce.

 zdzichy.jpeg

v       27 lipca nasza jednostka brała udział w akcji usuwania skutków obsunięcia się obornika z samochodu ciężarowego, na skrzyżowaniu drogi krajowej 45 i drogi wojewódzkiej 416

 

v       Jak zwykle w ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia druhowie i druhny brały udział w zabezpieczeniu Dożynek Wiejskich a także ochronie namiotu i uczestników festynu.

 

v       W dniu 21 października odbył się planowany przegląd operacyjno – techniczny.

 przeglad.jpeg

v      12 listopada w Komendzie Powiatowej PSP Krapkowice odbyło się szkolenie z zakresu niektórych czynności związanych z kierowaniem ruchu. W szkoleniu uczestniczyło 37 strażaków - 13 strażaków PSP i 24 strażaków OSP z jednostek OSP z terenu gminy Krapkowice i Strzeleczki. Zajęcia prowadził Kierownik Wydziału Ruchu Komendy Policji w Krapkowicach. W szkolenie brało udział 2 druhów z naszej OSP

 szkolenie.jpeg

v         Prezes Zarządu brał udział w posiedzeniach Prezydium Zarządu Oddziału - Miejsko Gminnego w dniach 18 stycznia, 22 lutego, w posiedzenia Zarządu Oddziału - Miejsko Gminnego w dniach 21 kwietnia, 24 listopada, 19 grudnia a także w posiedzeniach Zarządu Oddziału Powiatowego w dniach 29 kwietnia, 16 grudnia

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe