Logo Facebook

Kobiety z OSP Żywocice ponownie najlepsze!

Przy pięknej czerwcowej pogodzie w minioną niedzielę 17 czerwca na stadionie miejskim w Krapkowicach – Otmęcie odbyły się kolejne miejsko - gminne zawody sportowo – pożarnicze o Puchar Burmistrza Krapkowic. Do rywalizacji przystąpiło 30 drużyn z wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Krapkowice.

Sekcje seniorów, kobiety, kobiety powyżej 40 roku życia oraz oldboje rywalizowali w ćwiczeniach bojowych, które poprzedziła sztafeta 7x 50 m z przeszkodami.

W zawodach brały udział także młodzieżowe chłopięce i dziewczęce drużyny pożarnicze, które zmagały się w sztafecie oraz ćwiczeniach według regulaminu CTIF. zawody.jpeg
 Sprawność i sportowe zacięcie drużyn młodzieżowych, których średnia wieku oscylowała często w granicach 11-12 lat wzbudzała wielki zainteresowanie zgromadzonych licznie kibiców, nawet z odległych zakątków powiatu.

Komisję sędziowską stanowili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach a głównymi organizatorami były jednostki OSP Dąbrówka Górna i OSP Pietna. Z naszej jednostki OSP Żywocice wzięło udział 5 drużyn.

Po zaciętej i naprawdę sportowej rywalizacji ogłoszono wyniki:

miejsce

Seniorzy

Kobiety

MDP Dziewczęta

MDP chłopcy

Oldboye

1

OSP

Kórnica

OSP Żywocice

OSP Ściborowice

OSP

Kórnica

OSP

Kórnica

2

OSP Żywocice

OSP

Kórnica

OSP Żywocice

OSP Dąbrówka

OSP

Steblów

3

OSP Ściborowice

OSP

Żużela

OSP

Żużela

OSP Żywocice

OSP

Rogów Op.

4

OSP

Steblów

OSP Ściborowice

OSP

Pietna

OSP

Steblów

OSP Żywocice

5

OSP

Rogów Op.

OSP

Steblów

 

OSP

Żużela

 

6

OSP

Żużela

 

 

OSP

Rogów Op

 

7

OSP Dąbrówka

 

 

OSP Ściborowice

 

8

OSP

Pietna

 

 

 

 

 

Jak widać z przedstawionych wyników drużyny z Żywocic zajęły bardzo wysokie lokaty. zawody1.jpeg

Kobieca drużyna okazała się najlepsza w swojej kategorii. Seniorom zabrakło paru sekund, by także stanąć na najwyższym podium. Podobnie dziewczętom z młodzieżowej drużyny. Bardzo zacięta była także rywalizacja w grupie chłopców.

Nie mniej zawziętości pokazali oldboje, którzy w tym roku po raz pierwszy od czasu wprowadzenia do zawodów kategorii oldboyów zebrali się by pokazać wszystkim jak to kiedyś się stratowało. I chociaż zajęli miejsce „poza podium” to liczyła się zapewne przede wszystkim dobra zabawa i chęć wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia.

Gratulacje dla wszystkich drużyn!

kobiety.jpeg MDP.jpeg MDP1.jpeg zbiorka.jpeg

oldboye.jpeg seniorzy.jpeg seniorzy1.jpeg sztafeta.jpeg

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe