Logo Facebook

Wojewódzki Zlot Monocyklistów

28 czerwca w Żywocicach gościliśmy monocyklistów z całej Opolszczyzny, którzy zjechali się na I Wojewódzki Zlot Monocyklistów. Impreza była udana, choć spodziewaliśmy się większej grupy fanów tego nietypowego sportu.

IMG_1134.jpeg

W upalną czerwcową sobotę na boisko szkolne przy PSP im. Jana Pawła II w Żywocicach wjechało ponad 40 monocyklistów. Gry i zabawy zespołowe na rowerkach, ćwiczenie różnych układów i ewolucji oraz pokazy dla TVP OPOLE, Radia Opole i NTO trwały do godz. 16.30. Była to wspaniała możliwość wymiany doświadczeń związanych z jazdą na jednokołowym rowerku.

IMG_0998.jpeg

Wśród gości z Opolszczyzny nie mogło zabraknąć członków największej w kraju Sekcji Monocyklistów, którzy przyjechali do nas z Chrzelic razem z ich założycielem panem Erykiem Murlowskim. Prócz nich uczestnikami Zlotu byli również trzej mieszkańcy Ligoty Prószkowskiej.

IMG_1072.jpeg

Po spotkaniu na boisku szkolnym wszyscy monocykliści przejechali ulicami Żywocic na boisko sportowe, gdzie trwał Festyn Rodzinny organizowany przez nasz LZS. Dla wszystkich uczestników Festynu zorganizowano wspaniały pokaz jazdy na mono, co też zostało nagrodzone gromkimi brawami. Zaraz później Mateusz Gałeczka wręczył wszystkim uczestnikom Zlotu pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami. Sekcja Monocyklistów Żywocice pragnie również podziękować bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom za przybycie, PSP w Żywocicach za udostępnienie boiska, zarządowi LZS za pomoc w organizacji Zlotu, Urzędowi Miasta i Gminy Krapkowice i Starostwu Powiatowemu w Krapkowicach za otrzymane dotacje, jak i wszystkim sponsorom.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe