Logo Facebook

Potęga monocykli

Przygoda z monocyklami w Żywocicach zaczęła się jesienią 2006 roku. Jako pierwszy na ulice naszej wioski na monocyklu wyjechał Mateusz Gałeczka wraz ze swoim kolegą z Chrzelic – Michałem Ofierą. Po miesiącu do Mateusza zaczęły przychodzić pierwsze osoby, aby również popróbować. Adriana Stokłosa i Sebastian Niesporek jako pierwsi przyszli uczyć się jeździć. Po jakimś czasie okazało się, że Michaela Nosol i Karolina Kleinert także próbują się nauczyć. Sztukę jazdy na jednokołowcu zaprezentowała dziewczynom Natalie Meryk – kuzynka Michaeli, która jeździła już od roku. I tak powoli szóstka monocyklistów zaczęła jeździć po Żywocicach. Kiedy nadeszła zima trzeba było odstawić sprzęt na bok.

foto_1.jpeg

Lato 2007 zaczęło się bardzo ciekawie. Rozpoczęto wspólne treningi na boisku przy PSP w Żywocicach. Sierpień tegoż samego lata był okazją na nowe doświadczenia związane z jazdą na monocyklu. W Chrzelicach odbył się V Ogólnopolski Zlot Monocyklistów, na którym nie mogło zabraknąć żywocickiej ekipy. Wakacje zakończono pięknym pokazem na dożynkach parafialnych. Monocykliści snuli ambitne plany na przyszły rok. Ich pracę, wysiłek i zapał zauważył Ludowy Zespół Sportowy, którego przedstawiciele wyrazili chęć przyjęcia grupy pod swoje skrzydła.

Wiosną 2008 roku monocykliści mieli już swoją własną sekcję! To dało im możliwości pozyskania funduszy na nowy sprzęt. Po zakupie 5 monocykli z otrzymanych dotacji treningi ruszyły pełną parą. Sekcja nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem „Krapkowickie Rowerki”. Klub ten organizował rajdy rowerowe, na których rozpoczęciu monocykliści z Żywocic dawali wspaniałe pokazy swoich umiejętności. Zorganizowano także I Wojewódzki Zlot Monocyklistów, w którym wzięli udział monocykliści z Chrzelic i Ligoty Prószkowskiej.

foto_3.jpeg

W czasie wakacji sekcja wystąpiła na kilku imprezach, m.in. w Żywocicach, Kuniowie i Pietnej. W dniach 15-17 sierpnia uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Zlocie Monocyklistów w Chrzelicach. Rozegrano tam zawody koszykówki na monocyklach, w których Żywocice zajęły II miejsce. Podczas zlotu uczestnicy mogli także spróbować jazdy na nieco wyższych monocyklach tzw. żyrafach. Trzydniowa impreza zakończyła się pokazami w namiocie podczas trwających Dni Chrzelic 2008.

foto_4.jpeg

Pod koniec miesiąca monocykliści wystąpili na dożynkach w Rogowie Opolskim i Żywocicach. We wrześniu dawali wspaniałe pokazy w Mechnicy, Izbicku, Ściborowicach, Antoniowie i Strzeleczkach. Ostatni pokaz w tym sezonie odbył się w listopadzie na balu charytatywnym w Górażdżach.

Obecnie w Żywocicach trenuje ponad 25 monocyklistów. W lipcu bieżącego roku wybrano zarząd sekcji, na którego czele stanęła Michaela Nosol. Sekcja nabyła już także swoje własne koszulki, które zasponsorował sołtys Żywocic – Szczepan Bryś. Warto zaznaczyć, że nauczył się on także jeździć na monocyklu i wystąpił z grupą na kilku pokazach w czasie wakacji.

foto_2.jpeg

Kto chce się na własne oczy przekonać na czym polega sztuka jazdy na monocyklu mile widziany jest na treningach.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe