Logo Facebook

Zapraszamy na siatkę plażową

Od początku czerwca odwiedzających „Żywocicki Wer” witają tablice informujące o tym znanym w okolicy miejscu. Jest to jedna z rzeczy wykonanych do uatrakcyjnienia naszego jedynego miejsca spotkań. Obraz 001.jpeg

Kolejnym działaniem Grupy Odnowy Wsi Żywocice wraz z członkami miejscowego LZS – u było zagospodarowanie terenu za szatniami na naszym boisku, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas. Przy wsparciu miejscowych sponsorów oraz Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, zostało utworzone boisko do siatkówki plażowej. W pracach czynnie brało udział paru zapalonych mieszkańców, którzy w ciągu paru popołudni przemienili skrawek łąki w pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Obraz 004.jpeg

Zamiarem było oddanie boiska do użytku już na początku wakacji, jednak firma produkująca atestowany sprzęt zwlekała z dostarczeniem zamówionych słupków i siatek. Ostatecznie na początku sierpnia udało się oddać boisko do użytku.

Słupki i siatki są pod opieką p. Sebastiana Wiencek (właściciela ogródka piwnego), u którego można wypożyczać sprzęt do gry. Już teraz w planach jest zorganizowanie „Żywocickiej Ligi Siatkówki Plażowej”, a w przyszłości cyklu rozgrywek.

Mamy nadzieję, że pierwsza rzecz wykonana w programie Odnowa Wsi przyciągnie przy następnych przedsięwzięciach więcej pomocnych rąk do pracy, zaś boisko do siatkówki plażowej oprze się wandalom i będzie służyło do przyjemnego spędzania czasu.

Na koniec w imieniu mieszkańców Żywocic pragniemy podziękować sponsorom piasku (prawie 140 ton), sołtysowi p. Szczepanowi Bryś za pomoc i użyczenie ciężkiego sprzętu oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Krapkowicach za zakup wyposażenia boiska.

Serdecznie zapraszamy na „Żywocicki Wer”.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe