Logo Facebook

Powstało Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi

Mieszkańcy Żywocic na zebraniu wiejskim w dniu 14 czerwca 2007 wyrazili wolę uczestnictwa w programie „Odnowa Wsi w Województwie Opolskim”. Wytypowane zostały także osoby do g O przystąpieniu do programu Odnowa Wsi w Województwie Opolskim mieszkańcy Żywocic zdecydowali na Zebraniu Wiejskim w czerwcu 2007 roku. Także w czerwcu tego roku Rada Miejska Krapkowicach podjęła uchwałę w sprawie zgłoszenia sołectwa Żywocice do tego programu. Od tego czasu rozpoczął się dal członków grupy odnowy wsi etap poznawania szczegółów uczestnictwa w tym programie. Korzystali oni z organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego szkoleń i seminariów.

Na terenie Żywocice zrealizowane też zostały pierwsze inicjatywy, jak chociażby boisko do piłki siatkowej, czy też porządkowanie wjazdu na boisko wiejskie, gdzie zawieszono tablice informacyjne. Jednak, aby w pełni skorzystać z możliwości programu, w tym pozyskiwać środki finansowe na nowe inicjatywy trzeba było zawiązać stowarzyszenie.

W środę 18 lutego zebrała się grupa inicjatywna, wśród której znaleźli się dotychczasowi członkowie grupy odnowy wsi, członkowie Zarządu OSP, Zarządu LZS, Rady Sołeckiej a także młodzież reprezentująca Mniejszość Niemiecką oraz dyrektorzy przedszkola i szkoły. Grupa ta zawiązała Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Żywocice.

HPIM0778.jpeg

Uchwalony został statut stowarzyszenia, a także wybrano jego władze. W skład Zarządu weszli:

 1. Prezes – Paweł Wiencek
 2. Wiceprezes – Anna Wojtala
 3. Skarbnik – Adrian Glacel
 4. Sekretarz – Dorota Thomalla
 5. Członek – Szczepan Bryś
 6. Członek – Gerlinda Wiencek
 7. Członek – Joanna Jeż
 8. Członek – Adrianna Stokłosa
 9. Członek – Patrycja Wiencek
 10. Członek – Marcin Schaefer

Komisję Rewizyjną tworzyć będą:

 1. Arnold Joszko – Przewodniczący
 2. Izabela Szywalska – Sekretarz
 3. Magdalena Boronowska - Członek

Na siedzibę Stowarzyszenia wybrano, za zgodą właściciela pomieszczenia w budynku przy ulicy Łąkowej 1 (dawny sklep spożywczo – przemysłowy, później z mat. budowlanymi). Aby Stowarzyszenie w pełni mogło funkcjonować, rozpocznie się obecnie procedura rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, uzyskane zostaną także niezbędne wpisy w urzędach państwowych. Jednomyślność grupy inicjatywnej pozwala sądzić, że stowarzyszenie działać będzie z prawdziwą werwą i niegasnącym zapałem do przeprowadzenia oczekiwanych w Żywocicach inicjatyw.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe