Logo Facebook

Z przedszkolnej kroniki

„ Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa, tańczy oraz skacze

Dziś też powód ma do śmiania

Bo to dzień jest pasowania.”

 

26 listopada 2010 roku rozpoczęło się w Publicznym Przedszkolu w Żywocicach w obecności rodziców pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie dzieci musiały udowodnić, że zasługują na miano „prawdziwego przedszkolaka.” Zaprezentowały wiersze piosenki i tańce, których nauczyły się od początku roku szkolnego. Dzieci zostały pasowane przez panią Dyrektor i wychowawczynie grup na przedszkolaka, średniaka i starszaka. Wszystkie przedszkolaki postanowiły i ślubowały być fajnymi, cudownymi i grzecznymi przedszkolakami. Starszaki obiecały również, iż będą opiekować się młodszymi kolegami a swoim zachowaniem dadzą im dobry przykład. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz miły upominek. pasowanie.jpeg pasowanie_1.jpeg

 

****

 

„Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci”.

 

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja, który 3 grudnia przybył do Publicznego Przedszkola w Źywocicach. Na jego wizytę czekało 70 dzieci.

Jego „Ho! Ho! Ho! Gdzie są te dzieci?” – zelektryzowało maluchów a może i niejednego starszaka. A po chwili było już głośno i wesoło. Mikołaj opowiadał dzieciom skąd przybył i jaka go po drodze spotkała przygoda. Swoimi zabawami przeniósł nas na „zaczarowane boisko”. Graliśmy z Mikołajem kolorowymi piłeczkami w piłkę nożną no, ale oczywiście najpierw była rozgrzewka. Muzyka zapraszała nas do tańca „szalikowców” oraz do przejazdu pociągiem przez tunel. Mikołaj uczył nas swojej piosenki a każda z grup przedszkolnych zaśpiewała dla niego swoje piosenki, które nauczyły się w przedszkolu. Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, że zawartość paczek różni się od tego, co zamawiały w licznych listach-rysunkach kierowanych do Mikołaja. Zabawa z Mikołajem minęła jak jedna chwilka. Odchodzącego dobrego staruszka żegnały – uśmiechnięte buzie, które dziękowały i gorąco prosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił za rok.

6 grudnia na zaproszenie wychowawczyni grupy straszaków Joanny Kucharskiej oraz Dyrektora Przedszkola Publicznego w Żywocicach odbyło się rodzinne majsterkowanie. Dla poznania się we wspólnej zabawie i pracy, dzieci wraz z rodzicami wykonywały Mikołaja z bibuły. Każda praca była udana. Zachwyt i radość odmalowało się na buziach wszystkich uczestników.

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe