Logo Facebook

Z przedszkolnej kroniki - 2012 cz.1

,,Na wycieczce”

13 czerwca 2012 r. dzieci z przedszkola z Żywocic oraz placówki zamiejscowej w Żużeli pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Przysieczy k. Prószkowa. Już sama podróż autokarem dla wielu była dużym przeżyciem. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji. Bardzo serdecznie przywitali nas gospodarze - Państwo Zenobia i Mieczysław Lipińscy. Dzieci miały możliwość pojeździć na kucyku, przewieźć się wozem zaprzęgniętym w konie, pobawić się na placu zabaw. Przedszkolaki oglądały zwierzęta żyjące w gospodarstwie: kozy, dzika, szopa pracza, konie, drób ozdobny, fantastyczne pieski. Pan Mieczysław Lipieński jest lekarzem weterynarii i bardzo ciekawie opowiadał o życiu zwierząt. Bardzo smakowały dzieciom kiełbaski z grila przygotowane przez personel przedszkola. Wracaliśmy do domu zmęczeni, ale  bardzo szczęśliwi i bogaci w nowe wiadomości i wrażenia.

101_2264.jpeg
101_2214.jpeg

**********************************************

,,Dzień Mamy i Taty”

26 maja br. w naszym przedszkolu zorganizowana została majówka z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci z grupy maluchów oraz starszaków. Maluszki przepięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich rodziców. Grupa starszaków wystąpiła z programem pt. „Bajkowy peron” – dzieci przebrane w piękne stroje jako postacie z bajek (Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Wróżki, Królewna Śnieżka wraz z Krasnalami) składali życzenia swoim kochanym rodzicom. Wzruszeni rodzice oklaskiwali swoje pociechy, które wiele tygodni ćwiczyły, aby dobrze wypaść i nie zapomnieć swojej kwestii. Uściskom i buziakom nie było końca podczas wręczania rodzicom laurek oraz papierowych tulipanów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich zebranych.

IMG_8704.jpeg

034.jpeg

Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi bawili się w ogrodzie przedszkolnym. Wszyscy chętnie brali udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez panie przedszkolanki. Mamy wykazały się umiejętnością wbijania gwoździ natomiast tatusiowie sprawnie kręcili hula-hop wokół bioder. W licznych konkurencjach rodzice oraz dzieci wykazały się sprytem, zręcznością oraz refleksem. Na wszystkich uczestników zabaw czekały nagrody, więc nie zabrakło również zdrowej nutki rywalizacji. Były wspólne zabawy przy muzyce: „Tańczymy lambado” oraz „Kaczuszki”.

Pogoda dopisała, dzięki czemu w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi spędzili czas na świeżym powietrzu. Festyn zakończył się późnym popołudniem, nasi milusińscy wraz z rodzicami wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.

DSCF2876.jpeg
DSCF2884.jpeg

DSCF2891.jpeg

 

**********************************************

„Pożegnanie zimy”

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, wszyscy cię żegnamy, bo wiosnę witamy!”

W środę, 21 marca br. jak co roku dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę i przywitały długo oczekiwaną wiosnę. Przeszły wesołym, kolorowym korowodem ulicami naszej miejscowości niosąc w ręku własnoręcznie wykonane papierowe Marzanny. Następnie w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu w ogrodzie przedszkolnym spaliły kukiełki na znak pożegnania się z zimą. Wszystko odbyło się pod bacznym okiem nauczycielek, które zadały o bezpieczeństwo dzieci. Przedszkolaki własnymi słowami podziękowały zimie za śnieg i wszystkie zimowe zabawy, a następnie głośno i radośnie odśpiewały wiosenne piosenki.

 

**********************************************

„Święto babci i dziadka”

Dni 17, 18 i 20 stycznia to dla naszego przedszkola były dni szczególne. Było głośno, gwarno i wesoło, a wszystko za sprawą babć i dziadków, którzy licznie przybyli, aby wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu swoich wnucząt.

W pierwszym dniu grupa straszaków pięknie recytowała wiersze i śpiewała piosenki, a dziadkowie dumni i wzruszeni głośno bili brawo.          Drugi dzień naszego świętowania był dniem, kiedy to maluszki musiały zmagać się ze stresem, jakim bez wątpienia jest występ przez liczną publicznością. Dziadkowie gromkimi brawami dodawali otuchy swoim pociechom i wszystko wyszło pięknie.

20 stycznia przedszkolaki zamiejscowego oddziału naszego przedszkola w Żużeli gościły swoich dziadków. Tam również panowała atmosfera wzruszenia i radości. Dzieci miały przygotowane laurki oraz drobne upominki, które wraz z uściskiem i całusem stanowiły wspaniały prezent dla babci i dziadka. Po każdej części artystycznej przygotowany był poczęstunek dla naszych szacownych gości.

DSC08219.jpeg

DSC08239.jpeg

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe