Logo Facebook

Z przedszkolnej kroniki - 2012 cz.2

„Nowe  żaczki  przedszkolaczki”

17 października 2012 r. w Przedszkolu Publicznym w Żywocicach odbyła się uroczystość  „Pasowanie na Przedszkolaka”. Do uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego, aby zasłużyć sobie na wstęp do grona „Braci przedszkolnej”. Aby oddać doniosłość chwili  dzieci w dniu pasowania przyszły w galowych ubraniach. Dla  części dzieci był to pierwszy taki występ i debiut przed szerszą publicznością. Grupa „Słoneczek” i „Muchomorków” zaprezentowała krótki program artystyczny. Rodzice, którzy przybyli na uroczystość mogli podziwiać osiągnięcia swoich pociech.

Najważniejszym punktem  uroczystości było  złożenie przez wszystkich przedszkolaków  przysięgi – ślubowania i  moment pasowania  magicznym  ołówkiem przez panią dyrektor  Gerlindę  Wiencek  na prawdziwego przedszkolaka, średniaka  i starszaka. Na pamiątkę , każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę róg obfitości. Ten dzień  dzieci zapamiętają  bardzo dobrze, ponieważ wszyscy stali się prawdziwymi przedszkolakami.

pasowanie.jpeg

pasowanie_2.jpeg

**********************************************

 

,,Bezpieczny przedszkolak”

8 października 2012r. najważniejszym wydarzeniem dla dzieci z Przedszkola Publicznego  w Żywocicach była wizyta funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Spotkała się ona z przedszkolakami w ramach akcji  Bezpieczny Przedszkolak. Akcja ta ukierunkowana jest  na realizację działań profilaktycznych wśród najmłodszych dzieci.

Podczas spotkania z dziećmi policjantka omówiła  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drodze. Przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa jakie muszą być zachowane w trakcie zabaw na podwórku, w przedszkolu i domu. Zwróciła  dzieciom uwagę na potrzebę ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, które chciałyby z nimi rozmawiać oferując dzieciom słodycze, prezenty, bądź przejażdżkę samochodem. Zaprezentowała również prawidłową postawę podczas kontaktów ze zwierzętami. Następnie był czas na zadawanie pytań i wysłuchanie wyczerpujących wyjaśnień dotyczących różnych życiowych sytuacji oraz zachowania na drodze.

Spotkanie z przedszkolakami przebiegało w bardzo miłej atmosferze i wzbudziło ono duże zainteresowanie. Dzieci przyswoiły  sobie wiele cennych wiadomości, jak również wykazując się już zdobytą wiedzą. Było ono ciekawym doświadczeniem, które zapewne na długo pozostanie w pamięci, a zdobyta przez dzieci wiedza i umiejętności w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne i innych, przełoży się na ich właściwe reakcje w codziennych sytuacjach życiowych.  Wszystkie przedszkolaki  na zakończenie w nagrodę za aktywny udział  otrzymały książeczki Bezpieczny Przedszkolak.

bezpieczny_przedszkolak.jpeg

**********************************************

 

,,Andrzejki”

W dniu 30.11.2012 r w Przedszkolu  Publicznym  w Żywocicach, zgodnie ze starą polską tradycją obchodziliśmy Andrzejki. W tym dniu odwiedzili  nas niezwykli goście: wróżka i czarodziejka. Goście przybyli  z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach i zaprosiły wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy andrzejkowej. Po zapoznaniu dzieci z wcześniejszym sposobem obchodzenia tego święta przystąpiły do różnorodnych wróżb i przepowiedni. Oto kilka z nich: „ Wychodzenie pantofelków”, „Co cię czeka w przyszłości?,” „Kim będę w przyszłości’’. Dużo emocji wzbudziła wróżba, z której dzieci chciały się dowiedzieć, jaki prezent dostaną od Mikołaja. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w wróżbach  i czarach andrzejkowych. Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce niosącymi dzieciom nastrój radości. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Przez tak zorganizowane zabawy i wróżby  goście stworzyli dzieciom okazję do poznawania i kontynuowania zwyczajów ludowych, jakimi są m.in. „Andrzejki”.

andrzejki.jpeg

andrzejki_1.jpeg

**********************************************

 

Wizyta Św. Mikołaja

Już od samego rana  05.12.2012 r przedszkolaki w P.P w Żywocicach nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do naszego  przedszkola Św. Mikołaj z Dalekiej Krainy - Laponii. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  dla Niego z radością przedstawiły. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i wspólnej zabawie. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj otworzył wielki wór z prezentami i obdarował  nimi wszystkie dzieci . Dzieci pożegnały gościa  piosenką. Mikołaj bardzo się ucieszył i zapewnił dzieci, że za rok znów do nich przybędzie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

mikolaj.jpeg

mikolaj_1.jpeg

**********************************************

 

„Jasełka bożonarodzeniowe”

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. Czas na to, aby zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, przeżyć chwile refleksji i zadumy. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych, ciepłych chwil . W dniach 18 i 19 grudnia coroczną tradycją w Przedszkolu Publicznym w Żywocicach i w oddziale zamiejscowym w Żużeli jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek.  Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. W przepięknej scenografii, przy blasku świec, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się niezwykle, a występy przedszkolaków  w kolorowych strojach wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Zgodnie z tradycją, na koniec występów dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem.  Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok!

jaselka.jpeg

jaselka_1.jpeg

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe