Logo Facebook

Dożynki 2006

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia w Żywocicach organizowane są Dożynki.
Uroczystości rozpoczęte zostały w żywocickim kościele dziękczynną Mszą Św. odprawioną przez Proboszcza ks. Krzysztofa Korgla i ks. Waldemara Musioła.
W procesji z koroną dożynkową, która na pół godziny przed mszą wyruszyła do kościoła wzięli udział nie tylko rolnicy i mieszkańcy Żywocic, ale także przybyła specjalnie na tę okazję delegacja z Ukrainy.
Po obiedzie przyszedł czas na zorganizowany przez Radę Sołecką festyn dożynkowy.
Tłumy ludzi, które ściągnęły do Żywocic z okolicznych miejscowości są dowodem na to, że od wielu lat to właśnie tutaj dożynki się zawsze udają.
Na początek przez wieś przemaszerował tradycyjny, barwny korowód na czele z orkiestrą Modern Symphonic Percussion Ensemble z Unlingen z Niemiec. Po nich bryczki z zaproszonymi gośćmi, dzieci ze szkoły i przedszkola a także bogato przystrojone przyczepy. Hasła na przyczepach dotyczyły aktualnych wydarzeń z życia społeczno-politycznego kraju i sytuacji na wsi.
Prawdziwe świętowanie miało miejsce już na żywocickim boisku. Na ustawionej przy namiocie ogromnej estradzie uroczystego przekazania chleba burmistrzowi Krapkowic dokonali Starostowie Dożynkowi, którymi w tym roku byli Pani Tomanek i Pan Krzysztof Lazar. Później na estradzie swoje artystyczne zdolności zaprezentowali uczniowie z PSP w Żywocicach, orkiestra dęta Zakładów Papierniczych i wymieniona wcześniej orkiestra z Niemiec. Koncert niemieckich perkusistów był przysłowiowym gwoździem programu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana przez Zarząd OSP loteria fantowa, w której można było wygrać tuner TV SAT, odtwarzacz DVD, rower, prosiaka, ławki a także bezpłatną wymianę oleju. Zainteresowaniem cieszył się także pokaz młócenia zboża starą i zapomnianą już prawie młóckarnią.
Wieczorem gościem specjalnym, który uświetnił żywocickie dożynki był zespół „Tyrolia Band”. Nie zabrakło wesołego miasteczka, stoisk gastronomicznych i handlowych, dmuchanych zamków dla dzieci.
Galeria foto z tegorocznych Dożynek:
Zywocice - foto9.jpeg Zywocice - foto8.jpeg Zywocice - foto1.jpeg Zywocice - foto11.jpeg
Zywocice - foto7.jpeg Zywocice - foto6.jpeg Zywocice - foto10.jpeg Zywocice - foto3.jpeg
Zywocice - foto4.jpeg Zywocice - foto.jpeg Zywocice - foto2.jpeg Zywocice - foto5.jpeg
 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe