Logo Facebook

Kolejny Bauern Bal za nami...

Jest już tradycją, że w okresie karnawału Sołtys Żywocic Szczepan Bryś z pomocą swoich najbliższych organizuje bal rolników. Impreza od wielu lat zdobywa coraz to większą grupę zwolenników i dlatego potrzebna jest coraz to większa sala.
W tym roku - w sobotę 10 lutego - „Bauern Bal” ( bo tak się nazwa tej imprezy przyjęła) zorganizowany został w sali OSP w Straduni.
Bal Rolnika.jpeg Bal Rolnika1.jpeg
Na parkiecie bawiło się ponad 100 par, oczywiście nie tylko rolnicy.
Goście nie narzekali z pewnością na brak atrakcji. Były występy kabaretowe z udziałem żywocickiej młodzieży, które rozbawiły salę prawie do łez. zabawa.jpeg
Nie zabrakło barwnego korowodu przebierańców ze scenkami z życia społeczno – politycznego a także pełnego humoru kazania, przeplatanego wypominaniem bolączek i grzechów przebywających na sali.
bal rolników1.jpeg bal rolników2.jpeg
Bal Rolnika2.jpeg Bal Rolnika3.jpeg
Przebierańcy wcielili się w przeróżne role: od posłów ze znanego w całym kraju ugrupowania, pielęgniarkę pobierającą krew na badanie DNA, odtwórców głównych ról w „aferze łóżkowej”, miłośników i kibiców skoków narciarskich, którym skradziono żywocicką flagę (tak rzeczywiście się stało na ostnic wyjeździe do Zakopanego), a także przebranych dużych marchwi, które za darmo rozdawały mniejsze marchewki wszystkim żonom opuszczonym w tygodniu przez swoich mężów.
bal rolników.jpeg bal rolników3.jpeg
Jak przystało na prawdziwy bauer bal nie zabrakło także wielkiej loterii fantowej z głównymi wygranymi: kozą i prosiakiem.
Bal Rolnika4.jpeg Bal Rolnika5.jpeg
Szczęśliwym posiadaczami kozy zostali Burmistrz Krapkowic Piotr Solloch z małżonką, którzy zgodnie z przyjętą na balu tradycją w rytmie marsza przemaszerowali ze swym nowym nabytkiem wokół sali. Podobnie było z wygranym prosiakiem. Runda ze skrzynką wokół sali i gorący doping publiczności.
Nie mniej zabawy było przy konkursie wyścigów na 5 osobowych nartach.
Pomysłów i energii, a przede wszystkim chęci nie zabrakło organizatorowi do końca zabawy a ta zakończyła się jak to na „bauer balu” bywa kiedy ranek zaczyna się budzić.

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe