Galeria

W niedzielę 30 lipca odbyła się już kolejna 97 piesza, a zarazem 22 parafialna pielgrzymka na Górę Św. Anny.  

Wczesnym rankiem o godz. 3. 30 po krótkim nabożeństwie w kościele parafialnym w drogę do Świętej Anny wyruszyła grupa 92 pątników, którzy w przy upalnej pogodzie kroczyli pełni radości i zadowolenia z ponoszonego trudu.

Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył kleryk Tomasz Łabys z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kamienniku.

Hasło pielgrzymki brzmiało: Miłość bliźniego drogą do Pana Boga na podstawie Encykliki Benedykta XVI Deus Caritas est i hymnu o miłości Św. Pawła.

Na powitanie pieszych pielgrzymów w stronę Krapkowic wyszła spora grupa mieszkańców Żywocic. Niektórzy witali ich jeszcze dalej w okolicach Otmętu i Obrowca.

Na zakończenie pielgrzymki, po nabożeństwie dziękczynnym proboszcz ks. Krzysztof Korgel podziękował bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom za ich trud, służbie porządkowej za dodatkowy wysiłek a także za transport, który tradycyjnie użyczyli Panowie Dresler i Bryś.

Tradycja pielgrzymowania do Świętej Anny sięga prawie 100 lat.

Jak w tradycji się zapisało pielgrzymka ma miejsce zawsze w niedzielę po 26 lipca.

Od dawien dawna o 3 nad ranem po krótkiej modlitwie przy kapliczce na ulicy Kozielskiej grupa pątników wyruszała w drogę do Świętej Anny z prośbami i modlitwami. Od czasu wybudowania w Żywocicach kościoła pielgrzymi wyruszają właśnie z kościoła.

Przy dźwiękach orkiestry, z przystrojoną kwiatami figurą Matki Boskiej mieszkańcy Żywocic a często dołączający też pielgrzymi z Krapkowic pokonują pieszo ponad 20 km w jedną stronę, aby zanieść swoje prośby na „górę ufnej modlitwy”.