News

Wizyta św. Mikołaja


6 grudnia naszą szkołę odwiedził miły gość – bardzo przez wszystkich oczekiwany. Przybył z ogromnym worem. Obdarował wszystkich – małych i dużych, grzecznych i mniej grzecznych. Najpierw spotkał się z młodszymi dziećmi, a godzinę później ze starszymi. Wszyscy dziękowali Mikołajowi za wspaniałe upominki i zaprosili Go na przyszły rok.

Otrzymanymi od Świętego słodyczami podzieliliśmy się z dziećmi z domu dziecka w Tarnowie Opolskim.
W tym samym dniu dzieci z klas I, II, i III wzięły udział w Mikołajkowych grach i zabawach uczniów całej gminy. Nasze dzieci okazały się najbardziej sprawne i zajęły tam I miejsce.

Święta – czas kolędowania, święta – narodziny Pana….


W ostatnim dniu nauki przed świętami od rana panowała podniosła atmosfera. Wszyscy uczniowie byli odświętni i tak wyglądali. Po trzech lekcjach w pięknie udekorowanym holu odbyły się Jasełka przygotowane przez członków koła teatralnego i panią Małgorzatę Najgebauer.

Później było wspólne kolędowanie. Dzieci śpiewały i grały na instrumentach. Po szkolnych obchodach każda z klas wraz ze swoim wychowawcą udała się na Wigilie klasowe. Były życzenia, opłatek, kolędy i świąteczne upominki.