Wydażenie

Jarmark bożonarodzeniowy w żywocickiej szkole nie ma jeszcze ugruntowanej tradycji. Ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.
W niedzielę 2 grudnia 2007 r. o godz. 16.00 dyrektor naszej szkoły pani Joanna Jeż przywitała licznie zebranych mieszkańców naszej i nie tylko naszej wsi. Zapalone światełka na choince znajdującej się przed wejściem do szkoły oraz pięknie ubrany, oświetlony „drewniany domek” zbudowany na wzór jarmarku z Köln zaprosiły zebranych do zakupu świątecznych ozdób, wianków, orzechowych i makaronowych choinek, stroików, świeczników i kolorowych kartek.

Pyszne świąteczne ciasteczka i pierniki przygotowane przez mamy naszych uczniów cieszyły się również dużym wzięciem. Przy kawie, cieście, grzanym soku jabłkowym z przyprawami, można było wysłuchać i obejrzeć występy naszych uczniów przygotowane przez panie I. Makowiec, S. Lasman i M. Langer.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Był również św. Mikołaj i Aniołek, którzy częstowali maluchy cukierkami. Aby jarmark mógł dojść do skutku uczniowie już od początku października przychodzili w soboty na zajęcia w ramach Koła regionalnego i „Klubu małej gwiazdki”, na których to wraz z nauczycielkami p. K. Gizą i p. M. Langer przygotowywali prace na jarmark. Swoja nieoceniona pomocą i nowymi pomysłami służyła nam również p. E. Namysło. Jak wszystkie imprezy organizowane w naszej szkole, również ta nie wypadła by tak okazale, gdyby nie bezinteresowna, z serca płynąca pomoc ze strony naszych rodziców i sponsorów.
W imieniu inicjatorów jarmarku, jak również dyrekcji, całego grona nauczycielskiego oraz pracowników obsługi dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do miłego spędzenia pierwszej adwentowej niedzieli w naszej szkole. Zapraszamy za rok!