Galeria

Przy pięknej czerwcowej pogodzie w minioną niedzielę 17 czerwca na stadionie miejskim w Krapkowicach – Otmęcie odbyły się kolejne miejsko – gminne zawody sportowo – pożarnicze o Puchar Burmistrza Krapkowic. Do rywalizacji przystąpiło 30 drużyn z wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Krapkowice.

Sekcje seniorów, kobiety, kobiety powyżej 40 roku życia oraz oldboje rywalizowali w ćwiczeniach bojowych, które poprzedziła sztafeta 7x 50 m z przeszkodami.

W zawodach brały udział także młodzieżowe chłopięce i dziewczęce drużyny pożarnicze, które zmagały się w sztafecie oraz ćwiczeniach według regulaminu CTIF.

 Sprawność i sportowe zacięcie drużyn młodzieżowych, których średnia wieku oscylowała często w granicach 11-12 lat wzbudzała wielki zainteresowanie zgromadzonych licznie kibiców, nawet z odległych zakątków powiatu.

Komisję sędziowską stanowili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach a głównymi organizatorami były jednostki OSP Dąbrówka Górna i OSP Pietna. Z naszej jednostki OSP Żywocice wzięło udział 5 drużyn.

Po zaciętej i naprawdę sportowej rywalizacji ogłoszono wyniki:

miejsceSeniorzyKobietyMDP DziewczętaMDP chłopcyOldboye
1OSPKórnicaOSP ŻywociceOSP ŚciborowiceOSPKórnicaOSPKórnica
2OSP ŻywociceOSPKórnicaOSP ŻywociceOSP DąbrówkaOSPSteblów
3OSP ŚciborowiceOSPŻużelaOSPŻużelaOSP ŻywociceOSPRogów Op.
4OSPSteblówOSP ŚciborowiceOSPPietnaOSPSteblówOSP Żywocice
5OSPRogów Op.OSPSteblów OSPŻużela 
6OSPŻużela  OSPRogów Op 
7OSP Dąbrówka  OSP Ściborowice 
8OSPPietna    

Jak widać z przedstawionych wyników drużyny z Żywocic zajęły bardzo wysokie lokaty.