Galeria

W ubiegłą niedzielę 16 marca został rozstrzygnięty II parafialny konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę. Ogłoszony kilka tygodni wcześniej konkurs powinien być rozstrzygnięty nie w innym terminie, jak w Niedzielę Palmową.

Podobnie jak w ubiegłym roku tuż po popołudniowym nabożeństwie Gorzkich Żali Proboszcz ks. Piotr Kamieniak zaprosił na środek trzyosobowe Jury, które miało za zadanie wybrać z wszystkich przyniesionych do kościoła palm, ich zdaniem najładniejsze i najwyższe.

I jak na prawdziwy konkurs parafialny przystało, pomiaru długości dokonywał proboszcz we własnej osobie.

I można by powiedzieć, że nie było niespodzianek – to co dzieci przygotowały ze swoimi rodzicami przeszło tradycyjnie najśmielsze oczekiwania.

Największa z palm, a może precyzyjniej… najwyższe z palm miały bagatela…… 5,40 m wysokości. Ich „właścicielkami” były siostry Kamila i Karolina Lasman i to im przypadły dwa równorzędne pierwsze miejsca. Inne, nieco tylko niższe palmy prezentowały się nie mniej okazale. Trzecie miejsce przypadło Natalii Joszko a czwarte Danielowi Glacel.

Kolorowe, przyozdabiane bibułkami, suchymi kwiatami. Najładniejsze i najwyższe palmy zostały wyróżnione specjalnymi nagrodami, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodyczami.