Ważna informacja

W niedzielę 28 stycznia, w kościele parafialnym w Żywocicach odprawiona została szczególna, bogata w oprawę, dziękczynna Msza Św. W jej trakcie pożegnany został przez Parafian dotychczasowy Proboszcz ks. Krzysztof Korgel. Ze względów zdrowotnych Biskup Opolski Abp. Alfons Nossol odwołał ks. Korgela z funkcji Proboszcza w Parafii Św. Floriana w Żywocicach a jednocześnie mianował kapelanem w Zespole Turystyczno – Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym ”SEBASTIANEUM SILESIACUM” Caritas Diecezji Opolskiej w Kamieniu Śląskim.

Uroczystym „Te Deum laudamus” odśpiewanym przez pełny kościół zgromadzonych Parafian i Gości zakończyła się część liturgiczna a rozpoczęła się część podziękowań składanych za wieloletnią pracę duszpasterską w Żywocicach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwsze swoje podziękowania przekazały dzieci przedszkolne ze swoimi wychowawcami.

Po nich poszczególne delegacje: grona ministrantów, wspólnoty Dzieci Maryi, uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej, Rady Parafialnej, Rady Sołeckie z Żywocic i Pietni, przedstawiciele Ligoty Krapkowickiej, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej a także Zarząd Ludowego Zespołu Sportowego. Z treści przekazywanych przez delegacje podziękowań można było łatwo wywnioskować jak wierni zżyli się ze swoim duchowym przewodnikiem.

Z zaproszonych gości głos zabrali m.in. Burmistrz Krapkowic Piotr Solloch a także Burmistrz Zdzieszowic Dieter Przewdzing.

Specjalne podziękowania wygłosili ks. Adam Jankowski – ubiegłoroczny Prymicjant a także Ks. Edgar Loch – proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Krapkowicach – parafii, z której „wywodzi się” żywocicka Parafia.