Galeria

Pielgrzymowanie na Górę Św. Anny z Żywocic ma już prawie stuletnią tradycję. Od dawien dawna o 3 nad ranem po krótkiej modlitwie przy kapliczce na ulicy Kozielskiej grupa pątników wyruszała w drogę do Świętej Anny z prośbami i modlitwami. Od czasu wybudowania w Żywocicach kościoła pielgrzymi wyruszają właśnie z kościoła.

Zawsze w niedzielę po 26 lipca. Zawsze ze sztandarami i z przystrojoną kwiatami figurą Matki Boskiej.

W tym roku, w niedzielę 29 lipca wczesnym rankiem, pielgrzymka wyruszyła już po raz 98. Uczestniczyło w niej prawie 120 osób w różnym wieku, od najmłodszych z pierwszych klas szkoły podstawowej do najstarszych, którzy pokonują wyznaczoną trasę już dobrych kilkunastu lat.

Tym, którym zdrowie lub też wiek nie pozwoliły na przejście pieszo kilkudziesięciokilometrowej trasy sporą grupą oczekiwali przed schodami prowadzącymi do annogórskiej bazyliki, by razem udać się na odpustową mszę św. Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył ks. proboszcz Piotr Kamieniak, który był, jak to mówili niektórzy, duszą przewodnią i motorem pielgrzymki.


Utrudzeni, ale i z uśmiechem na twarzach parafianie tuż po 19.00 wrócili do żywocickiego kościoła, gdzie oczekiwali już najbliżsi i rodziny.

Poniżej zdjęcia z tegorocznej pielgrzymki: