News

Iście sportowa rywalizacja towarzyszyła przedszkolakom biorącym udział w kolejnej Olimpiadzie Przedszkolaka zorganizowanej w sobotę 2 maja w hali sportowej krapkowickiego gimnazjum.

Udział w olimpiadzie wzięło 8 przedszkoli z terenu Gminy Krapkowice.

Przedszkole w Żywocicach reprezentowała 12 – osobowa grupa dzieciaków. Wszyscy w jednolitych sportowych strojach.

Na początku atmosfera podniosłości – marszowym krokiem weszły na halę reprezentacje poszczególnych przedszkoli, potem odegrano „hymnu przedszkolaka”. Dzieci jak na prawdziwej olimpiadzie z ręką położoną na sercu śpiewały znany sobie tekst.

A potem sportowa rywalizacja w dziesięciu konkurencjach. Były biegi slalomem między pachołkami, toczenie i podawanie piłki lekarskiej i inne sprawnościowe konkurencje. W konkurencjach szybkościowych i zwinnościowych przedszkolaki z przedszkoli „wiejskich” nieco przegrywały z przedszkolami z terenu miasta.

Dało się wyczuć brak obeznania dzieci z warunkami panującymi w prawdziwej hali sportowej. A bez takich możliwości, nie rozgraniczając dzieci na miejsce zamieszkania, trudno sprostać tym, którzy mieli możliwość potrenować przez kilka dobrych tygodni w warunkach podobnych, jak na olimpiadzie.

Rodzice na widowni dopingowali swoje pociechy, nie obyło się też bez emocji. Żywe reakcje na pomyłki komisji sędziowskiej i stały monitoring punktacji.

W konkurencjach siłowych, jak podciąganie na linie, czy też ślizg na ławeczce sytuacja można by powiedzieć się odwracała. Trzykrotnie żywocickim dzieciaki zajmowały trzecie miejsca, a w strzelaniu piłką do bramki o „symboliczny włos” przegrały pierwszą lokatę.

W ogólnej klasyfikacji dzieci z Żywocic zajęły szóste miejsce i z uśmiechem na ustach odebrały przygotowane przez organizatorów nagrody. Dla nich liczyła sie nie tylko dobra zabawa, ducha rywalizacji im nie brakowało.