Galeria

Już po raz trzeci zorganizowany został parafialny konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W niedzielę palmowa 5 kwietnia, podobnie jak w poprzednich latach w trakcie popołudniowego nabożeństwa główny pomysłodawca – Proboszcz ks. Piotr Kamieniak zaprosił na środek pięcioosobowe Jury, które dla odmiany nie miało oceniać przyniesionych do kościoła palm, ale wybrać 10 palm, które wezmą udział w konkursie.

Oceną pod względem estetyki i ogólnego wyglądu zajęli się parafianie zgromadzeni w kościele. To oni poprzez najprawdziwsze głosowanie (podniesienie ręki) wybrali te najciekawsze. Liczeniem głosów zajął się sam proboszcz.

Jak na prawdziwy konkurs parafialny przystało, były też pomiary najwyżej ocenionych prac. Najwyższa palma… sięgała sufitu kościoła, miała bagatela… 9m wysokości.

Chociaż to nie ona wygrał konkurs, to liczył się sam udział w przygotowanie takich arcydzieł. Wszystkie palmy były kolorowe, przyozdabiane bibułkami, suchymi kwiatami i zielonymi gałązkami. Zwyciężyła praca z wynikiem 3,8m a druga w kolejności 4,2m.


Zarówno zdobywcy pierwszych miejsc, jak też wszyscy pozostali właściciele palm – i tych najładniejszych, i tych najwyższych, i tych nieco mniejszych zostali nagrodzeni słodyczami. Precyzyjniej ujmując wszystkie dzieci obecne na nabożeństwie otrzymały słodką czekoladową niespodziankę.