Galeria

Tegoroczne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie się od procesji z koronami dożynkowymi do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została dziękczynna Msza Św. Dożynkowa. Ze względu na to iż, Sołectwo Żywocice było w tym roku gospodarzem dożynek gminnych, w uroczystościach wzięli udział liczni goście a także przedstawiciele samorządu Krapkowic.

O 13.30 spod szkoły wyruszył ulicami Żywocic barwny korowód reprezentujący wszystkie sołectwa Gminy Krapkowice. Czoło korowodu stanowiła Orkiestra Młodzieżowa a także bryczki z zaproszonymi gośćmi.

Po nich przejechała długa kawalkada bogato przystrojonych przyczep z przepięknymi koronami żniwnymi a także z jakże pomysłowymi scenkami rodzajowymi. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się już na żywocickim boisku, gdzie na estradzie pod namiotem nastąpiło uroczyste przekazania chleba burmistrzowi Krapkowic Piotrowi Sollochowi i Sołtysowi Żywocic przez starostów dożynkowych. Tegorocznymi Starostami Dożynkowymi byli Pani Bernadeta Bryś i Pan Bernard Tomanek.

W bogatym bloku programu artystycznego wystąpiły: zespół Rumbo Africa, reprezentujący środowisko i kulturę afrykańską a ponadto zespół „Szafir” z Żywocic, grupa monocyklistów z Żywocic i grupa mażoretek z Leśnicy. Gromkim brawom i licznym bisom dla wszystkich artystów nie było końca.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nieodzowne już na żywocickich dożynkach: konkurs nagród (zorganizowany w tym roku przez zarząd OSP Żywocice), wesołe miasteczko i dmuchane zamki dla dzieci, śląski kołocz i wyborna kawy ze stoiska zorganizowanego w tym roku przez działaczy LZS-u Żywocice. Tak jak w sobotni wieczór, tak i niedzielę imprezę kończyła zabawa taneczna.