Galeria

Bardzo ciekawie spędzili mieszkańcy Żywocic i goście, którzy przyjechali w niedzielne popołudnie 4 lipca na żywocickim boisko sportowe.

A wszystko za sprawą zorganizowanego przez LZS Żywocice, DFK Żywocice i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Odnowy Wsi Żywocice festynu rekreacyjnego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, co najbardziej go zainteresowało. Były rozgrywki sportowe, występy artystyczne, dmuchańce dla dzieci i bardzo atrakcyjny Turniej Sołectw.

Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych przez Panie z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach. Licznie zgromadzeni tego dnia widzowie mogli podziwiać i oklaskiwać bardzo widowiskowe występy taneczne mażoretek z Długomiłowic i Reńskiej Wsi.

Wspomniany już Turniej Sołectw wzbudził nie lada emocje. Udział wzięły sołectwa: Steblów, Pietna i Żywocice

W konkurencjach sprawnościowych, takich jak: skoki w workach, bieg w płetwach, rzucie „Wackiem”, przeciąganiu liny czy siatkówce plażowej najlepsze okazały się Żywocice.

Na drugim miejscu uplasował się Steblów a trzecie miejsce zajęła Pietna. W „Quizie Wiedzy o Gminie i znajomości języka śląskiego” dużą wiedzą wykazały się drużyny z Żywocic i Pietnej, ale więcej szczęścia w kręceniu kołem fortuny miał Steblów. Tak się stało, gdyż po każdej dobrej odpowiedzi zawodnicy kręcili specjalnym „kołem fortuny” i to właśnie Steblów wykręcił najwięcej punktów. W tej konkurencji kolejność miejsc przedstawiał się następująco: 1. Steblów, 2. Pietna, 3. Żywocice

Największy chyba jednak ubaw publiczność miała podczas konkurencji dla sołtysów – krojeniu cebuli, która wyciskała łzy z oczu krojącym. Najlepiej poradził sobie z tym zadaniem sołtys z Pietnej Pan Henryk Weiss, drugi był Pan Stanisław Grabas ze Steblowa, Sołtys Żywocic Pan Szczepan Bryś zajął trzecie miejsce.

Ostatecznie jednak, po podsumowaniu wszystkich konkurencji, Puchar ufundowany przez Burmistrza Krapkowic został w Żywocicach, drugie miejsce zajął Steblów a trzecie Pietna.  Wszyscy uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali słodkie nagrody.

W ramach festynu odbył się także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krapkowickiego

Udział wzięły drużyny: KS Unia Krapkowice, Jedność Rozmierka, LZS Żywocice

A oto wyniki:

KS Unia Krapkowice – jedność Rozmierka  2 – 1

Lzs Żywocice – KS Unia Krapkowice          2 – 2

Lzs Żywocice – Jedność Rozmierka           3 – 0

Tabela końcowa

1. LZS Żywocice

2. KS Unia Krapkowice

3. Jedność Rozmierka

Najlepszym zawodnikiem został Piotr Joszko, królem strzelców – Robet Bartela a najlepszym bramkarzem – Patryk Ptok (wszyscy z LZS Żywocice)

W ramach niedzielnego festynu odbył się również III Wojewódzki Zlot Monocyklistów – przybyli monocykliści z całego województwa, którzy zmagali się w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz dali wspaniały pokaz swych umiejętności jazdy na jednokołowcu.