Galeria

W dniach od 30 października (sobota wieczór) do 7 listopada (niedziela nabożeństwo) trwały w naszej parafii Misje święte, które miały za zadanie ożywić naszą wiarę i odnowić naszą więź z Bogiem.

Misjonarzami byli ojciec Piotr Furman i Marek Jazgier – Oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna – Koźla. Głosili oni Słowo Boże – kazania na każdej Mszy św. a dodatkowo wygłosili nauki stanowe dla dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn, osób chorych i starszych, zachęcali do dobrego przeżycia Sakramentu Pokuty i częstego przyjmowania Komunii św.

Przypomnieli podstawowe zasady naszej wiary, prawo Dekalogu (10 przykazań), zachęcali do zawierzenie swoich spraw i nas samych Matce Bożej. Szczególne znaczenie miały każdego dnia misji Apele Jasnogórskie, na które przychodziło wielu parafian. Niezwykle bogate w przeżycia duchowe było nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione w piątkowy wieczór. Bardzo licznie zgromadzeni parafianie przeszli ulicami Żywocic niosąc krzyż aż na cmentarz parafialny.

W sobotnie przedpołudnie po uroczystej mszy św. w intencji wszystkich osób starszych i chorych,  zostało zorganizowane specjalne, okolicznościowe spotkanie.

Na zakończenie Misji swojego błogosławieństwa udzielił nam ks. biskup Paweł Stobrawa, który modlił się z nami, kiedy dziękowaliśmy Bogu za te przeżyte święte dni misji, za naszą świątynię i 25 lat parafii.

Szczególnie wzruszające było zakończenie Misji Parafialnych pod Krzyżem Misyjnym na niedzielnym nabożeństwie o godz.15.00.