Galeria

Głośno dopingujący kibice i z zacięciem rywalizujący sportowcy – jak na prawdziwą olimpiadę przystało, taka atmosfera zapanowała w sobotę 19 czerwca w hali sportowej krapkowickiego gimnazjum. Po raz kolejny zorganizowana została tam Olimpiada Przedszkolaka. Tym razem jednak przedszkolaki występowały w parach ze swoimi rodzicami.

Na początku atmosfera podniosłości – wszystkie dwudziestoosobowe reprezentacje marszowym krokiem weszły na halę, potem hymn państwowy a następnie „hymn przedszkolaka”. Dzieci jak na prawdziwej olimpiadzie głośno i doniośle śpiewały znany sobie tekst.

Konkurencje przygotowano z myślą, aby startowały w nich zarówno same dzieci, jak też dzieci wspólnie z rodzicami a także… sami rodzice.

Były konkurencje szybkościowe i zwinnościowe – biegi z piłką lekarską, z woreczkiem na głowie, przechodzenie przez tunel i przewlekanie szarfy, rodzice zaś mieli możliwość wykazania się w konkurencji „jazda na kocyku”, biegu z piłeczką na łyżce a także w skokach na skakance. 

Pozostali rodzice na widowni dopingowali swoje pociechy.

W olimpiadzie łącznie udział wzięło 8 drużyn z siedmiu przedszkoli z terenu Gminy Krapkowice.

Na tegorocznej olimpiadzie nie było klasyfikacji miejsc, nie było przegranych i wygranych. Dla wszystkich liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość spędzenia ze swoimi pociechami kilku godzin w duchu prawdziwej, sportowej rywalizacji.

Dzieciaki z uśmiechem na ustach odbierały przygotowane przez organizatorów medale, dyplomy i nagrody.