Wydażenie

Z bardzo ciekawej propozycji promocji wsi skorzystały w niedzielę 21 marca panie – członkinie Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi Żywocice.

Na zorganizowanym w hali sportowej Gogolinie – Karłubcu jarmarku wielkanocnym przedstawiciele sołectw i stowarzyszeń zrzeszonych w Stowarzyszeniu Kraina św. Anny wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy regionalny stół wielkanocny. Z każdej gminy w konkursie mogła wziąć udział jedna grupa. Stół z Żywocic reprezentował Gminę Krapkowice, a przygotowany został przez panie: Gerlindę Wiencek, Annę Wojtala, Beatę Namysło, Dorotę Thomalla i Patrycję Więcek.

Przygotowane z wielkim zaangażowaniem i smakiem poszczególne stoły były z pewnością jedną z atrakcji tego jarmarku. Jury konkursowe doceniło nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim ideę stołu jako jednolitej tematycznie całości. Dla uczestników konkursu przygotowane zostały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD.

Pierwsze miejsce zajął stół wielkanocny z Zakrzowa i Dąbrówki z gm. Gogolin, drugie KGW z Siedlca a trzecie z Rozwadzy.

Oprócz wspomnianych już stołów wielkanocnych na jarmarku, co niewątpliwie warte jest podkreślenia odwiedzonym przez ogromne rzesze ludzi, można było dostrzec wiele bardzo interesujących i różnorodnych stoisk. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko – kwiaciarnia, stoisko z wikliną czy też stoiska twórczyń ludowych oferujących przepiękne kroszonki i ozdoby świąteczne.