Galeria

Wspólne świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca w żywocickim przedszkolu na już kilkuletnią tradycję. Nie inaczej było też w tym roku. W sobotę 29 maja po południu w przedszkolu zrobiło się bardzo, jak na przedszkolne warunki, tłoczno. A wszystko za sprawą dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami na uroczystą akademię.

Tradycyjnie na początku wszystkich zebranych dzieci i ich rodziców przywitała dyrektor przedszkola p. Gerlinda Wiencek.

Po oficjalnym przywitaniu swoimi zdolnościami artystycznymi popisały się najmłodsze pociechy – grupa maluchów, po nich ich starsi koledzy i koleżanki – grupa starszaków.

Wierszyki, przeplatane piosenkami o najwyższych wartościach w życiu dzieci – rodzicach, wykonywane przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych wywołały niezliczone oklaski. Po wspólnej kawie na placu zabaw rozpoczął się prawdziwy sobotni piknik. Były gry i zabawy dla dzieci, ale także dla rodziców. Sporo zabawy i uśmiechu było z przygotowanymi konkursami dla rodziców. Konkursy dla tatusiów wymagały szczególnej precyzji. Mamy z kolei miały zadania nieco bardziej zręcznościowe.

I nawet nikt nie zauważył jak sobotnie popołudnie szybko minęło i trzeba było kończyć to niezwykłe w roku wspólne świętowanie.