Wydażenie

W niedzielne popołudnie (17.10) sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej wypełniła się po brzegi. A wszystko za przyczyną organizowanej w tym dniu imprezy integracyjnej z okazji święta patrona szkoły – papieża Jana Pawła II.  Nie zabrakło więc grona pedagogicznego, uczniów szkoły i ich rodziców a także licznie przybyłych mieszkańców. Wszyscy chcieli skorzystać ze specjalnie przygotowanego programu.

Na początku po przywitaniu przez dyrektor szkoły p. Joannę Jeż z okolicznościowymi  programem wokalno-muzycznym wystąpiły dzieci szkolne.

Bardzo atrakcyjny był też repertuar przygotowany przez sześcioosobowy zespół grający na cymbałach i ksylofonach. Za swoje występy dzieci zebrały bardzo gorące brawa.

Po krótkiej przerwie na wspólną niedzielną kawę i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, z dwuczęściowym koncertem wystąpił znany, szczególnie ze śląskich programów radiowych i telewizyjnych duet Dominika i Janusz Żyłka.

Artyści nie pozostawili złudzeń, że potrafią dopasować swój repertuar do każdej okoliczności. Były, więc piosenki religijne, wprawiające chwilami w zadumę, jak też piosenki śląskie – żywe i  podrywające zebranych do śpiewania i kołysania. Na koniec koncertu wszyscy zaśpiewali na stojąco tak lubianą przez papieża „Barkę…”.  Część artystyczna tego południa zakończyła się akcentem żywocickim – z przeplatanym polsko-niemieckim koncertem wystąpił zespół „Szafir”.