Galeria

O zabawach karnawałowych organizowanych przez Sołtysa Żywocic Szczepana Brysia wspominamy corocznie. „Bauern Bal” znany jest w odległych zakątkach powiatu i przyciąga zawsze liczne grono zwolenników. W tym roku na tej zabawie bawiło się ponad 70 par, oczywiście nie tylko rolników. I jak co roku nie zabrakło doskonałej zabawy. O oprawę muzyczną zadbał Zespół „COMMODO”.  

Nie zabrakło także specjalnych atrakcji – barwnego korowodu przebierańców, pełnego humoru kazania przybyłego na salę Kapelana Rolników a także losowania nagród rzeczowych, w tym kozy i prosiaka.

Szczęśliwi posiadacze tych dwóch ostatnich zgodnie z przyjętą na balu tradycją w rytmie marsza przemaszerowali trzykrotnie wokół sali. I chociaż w tym roku ze względu na warunki atmosferyczne, żywe zwierzęta zastąpiły ich sztuczne „repliki”, to i tak humor nikogo nie odstępował.

Tegorocznym przewodnim motywem korowodu był udział kibiców z Żywocic na Zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem,  trudności rolników z dostaniem się na pływalnię Delfin w Krapkowicach a także kłopoty żywocickich strażaków z przeciągającą się w czasie planowaną rozbudową remizy.

Także zgodnie z przyjętą wieloletnią tradycją zabawa zakończyła się, kiedy ranek zaczynał się budzić a do kościoła „na pierwszą” czas było wstawać.