Wydażenie

I parafialny Turniej Piłki Nożnej Oldboyów przeszedł już do historii. W niedzielę 24 lipca na boisku sportowym w Żywocicach w sportowej rywalizacji o Puchar Proboszcza udział wzięło 5 zespołów. Panom, którzy ukończyli 40 rok życia organizatorzy turnieju przygotowali 3 konkurencje: turniej piłki nożnej jako konkurencję główną oraz przeciąganie liny i strzały do celu – jako konkurencje „wspomagające”.

Piękna pogoda i chyba trzytygodniowe oczekiwanie (w pierwszym terminie – 2 lipca ze względu na ulewne deszcze turniej się nie odbył) sprawiło, że na boisku pojawiły się tłumy kibiców. Swoim zawodnikom kibicowały całe rodziny zarówno z Żywocic, jak i z Pietnej.

Punktualnie o 15.00 sędzia rozpoczął pierwszy mecz turnieju rozegrany pomiędzy drużynami: ulicy Kozielskiej i ulicy Średniej. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Kozielskiej. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym trwały po 10 minut.

A oto wyniki rozegranych meczy:

Drużyna 1Drużyna 2wynik
KozielskaŚrednia1:0
PietnaKrapkowicka2:2
KozielskaJózefa2:2
ŚredniaPietna2:1
JózefaKrapkowicka1:2
PietnaKozielska2:1
KrapkowickaŚrednia3:1
JózefaPietna0:2
KozielskaKrapkowicka0:3
ŚredniaJózefa2:0

Po rozgrywkach piłkarskich przyszedł czas na drugą konkurencję – strzały do celu. Należało z odległości 11 metrów strzelić do piłki zawieszonej w siatce nieco pod poprzeczką. Temu nie lada trudnemu zadaniu sprostał tylko jeden zawodnik z Krapkowickiej. I to właśnie ta drużyna otrzymała 1 pkt. dodatkowy w ogólnej klasyfikacji.

Prawdziwie męską siłę i krzepę wykazali zawodnicy w ostatniej konkurencji – przeciąganiu liny. Tu bezkonkurencyjni okazali się panowie z Kozielskiej, którzy wyprzedzili Średnią i Pietnię.

Drużyna 1Drużyna 2wynik
KozielskaŚrednia1:0
PietnaKrapkowicka1:0
KozielskaJózefa1:0
ŚredniaPietna1:0
JózefaKrapkowicka1:0
PietnaKozielska0:1
KrapkowickaŚrednia0:1
JózefaPietna0:1
KozielskaKrapkowicka1:0
ŚredniaJózefa1:0

Ostatecznie Puchar Proboszcza za I miejsce zdobyła Krapkowicka a puchary za kolejne miejsca odebrały – II miejsce Średnia, III miejsce Pietna. Kozielska z miejscem IV i Józefa z miejscem V zadowoliły się nagrodami pocieszenia – gromkimi brawami kibiców. Ale pomimo zaciętej rywalizacji, nie o miejsca przecież tu chodziło. Główni organizatorzy, którymi byli ks. Proboszcz Piotr Kamieniak i członkowie żywocickiego LZS-u nie kryli zadowolenia z super przeprowadzonej imprezy integracyjnej. Im tez należą się ogromne brawa. Za rok zapewne taka impreza znów zostanie powtórzona.

Końcowa klasyfikacja:

miejscedrużynapunkty łączniepiłkacellina
IKrapkowicka121011
IIŚrednia10604
IIIPietna10703
IVKozielska9405
VJózefa3102

Poszczególne drużyny wystąpiły w następujących składach:

Krapkowicka: ks. Piotr Kamieniak, Damian Niesporek, Ginter Fiegler, Joachim Duczek, Hubert Gałeczka, Waldemar Przybyła, Dariusz Szczęśniak, Joachim Czech

Kozielska: Szczepan Bryś, Roman Olbrich, Marcin Kubiczek, Jerzy Giża, Wilhelm Tomanek, Bernard Mrosek,

Średnia: Bertold Szywalski, Roman Jonderko, Marcin Joszko, Arnold Joszko, Roland Beer, Henryk Panusz, Adrian Cichoń, Norbert Bartela, Norbert Lenartowicz

Józefa: Jerzy Gielnik, Krzysztof Jeż, Robert Wicher, Antoni Stokłosa, Andrzej Wiencek, Marcin Małek, Joachim Jendrusz, Józef Kabela, Edmund Kołodziej

Pietna: Waldemar Domżalski, Piotr Kwaśniewicz, Zygfryd Stokłosa, Andrzej Cebula, Roland Schneider, Bernard Weiss.

Galeria zdjęć z festynu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Ingeborgi Kirsch-Iścińskiej