Galeria

Stara prawda o tym, że edukacja szkolna i wspólna integracja to fundament przyszłych sukcesów znajduje potwierdzenie w tym, co realizuje żywocicka Publiczna Szkoła Podstawowa. Impreza środowiskowa pn. „Choinka w szkole” była zapewne tylko małym pretekstem do tego, aby zaprezentować umiejętności i muzyczne osiągnięcia dzieci, które przygotowały bardzo wymowne w treści przedstawienie jasełkowe. Tuż po nim wystąpiły z koncertem kolęd w wykonaniu instrumentalnym. 

Każdy, kto w niedzielne popołudnie skorzystał z zaproszenia dyrekcji, uczniów, Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców i swoją obecnością „zaszczycił” szkolne progi, mógł poczuć panującą na sali wyjątkową atmosferę.

Uczniowie klas II-VI pod kierunkiem p. R. Anioł i I. Makowiec słownie i muzycznie opowiedzieli widzom o postrzeganiu narodzenia Jezusa Chrystusa, faktu przeniesionego w czasie do teraźniejszości. Przedstawienie zostało osnute wokół najistotniejszych cnót w nauce kościoła: wiary, nadziei i miłości. Całości dopełniała niecodzienna dekoracja, balans świateł i pomysłowe stroje. Istotnie, występ zrobił wrażenie!

Ale jak już wspomniano wyżej, w szkole ważna jest także integracja. Przygotowanie popołudniowego, niedzielnego spotkania wymaga współdziałania wszystkich. Pracowników szkoły, dzieci, ale także ich rodziców. A nawet ks. Proboszcza. To było widać. W miejsce niedzielnego popołudniowego nabożeństwa w kościele wszyscy „widzowie” w szkolnej sali gimnastycznej wysłuchali przygotowanego koncertu.

Później z przyjemnością posiedzieli przy kawie i wspaniałych wypiekach przyniesionych przez rodziców, dzieci zaś zajadały przygotowane przez panie ze szkolnej kuchni przepyszne zapiekanki i pizzę. A jako, że miesiąc styczeń to czas karnawału, niedzielną imprezę zakończył bal karnawałowy z wodzirejem.

Kolorowe przebrania, doskonałe prowadzenie zabawy i wspólne tańce z wychowawcami. A na koniec jeszcze konfetti i cukierki. Takie spotkanie pozostają w pamięci…