Galeria

Tradycyjnie, jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia zostały zorganizowane wiejskie dożynki w naszej miejscowości. Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Następnie o 13:30 z placu kościelnego wyruszył barwny korowód dożynkowy, który ulicami Żywocic – Józefa i Kozielską – udał się na boisko sportowe. Pochód otwierali goście z orkiestry „The Modern Symphonic Percussion Ensemble” z Niemiec, za którą podążały kolorowo ubrane dzieci z naszego przedszkola. Za nimi jechały bryczki z zaproszonymi gośćmi. Piękną koronę dożynkową wiozły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w otoczeniu dzieci szkolnych. W dalszej kolejności jechały fantazyjnie przystrojone traktory, wozy i różnego rodzaju pojazdy, na których umieszczono śmieszne, ale z życia wzięte komentarze. Paradę zamykali licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz przybyli goście, którzy wspólnie kierowali się do namiotu dożynkowego.

Kluczowym momentem było przekazanie z rąk starostów dożynkowych Lidii Dominik i Herberta Czajki bochenków chleba burmistrzowi Andrzejowi Kasiurze oraz staroście krapkowickiemu Maciejowi Sonikowi.

Uroczystość dożynkową wzbogaciły występy zespołów „Oder Blass Band” oraz goście z orkiestry „The Modern Symphonic Percussion Ensemble”, można było nabyć śląski kołacz i wypić dobry kafej, a w tym czasie najmłodsi mogli skorzystać z wesołego miasteczka. Wieczorem odbywały się zabawy taneczne.