Galeria

W Dzień Dziecka – 1 czerwca, długo oczekiwany w Żywocicach obiekt sportowy został oddany do użytkowania. W uroczystości otwarcia nowej hali sportowej wzięli udział m.in. Wicemarszałek Województwa Opolskiego – Roman Kolek, Starosta Krapkowicki – Maciej Sonik, Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura, przedstawiciele kuratorium oświaty w Opolu, radni gminy, projektanci i wykonawcy inwestycji oraz dzieci i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Żywocicach.

Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Żywocic z Sołtysem Szczepanem Brysiem i Radą Sołecką a także przedstawicieli wszystkich Stowarzyszeń działających na terenie wsi.

Przed uroczystością przecięcia symbolicznej wstęgi obiekt został poświęcony przez Proboszcza Parafii w Żywocicach ks. Piotra Kamieniaka. Oprawę artystyczną przygotowały dzieci z krapkowickiego klubu tanecznego Sierra a także uczniowie ze szkoły podstawowej w Żywocicach.

Otwarcie ogólnodostępnej i wielofunkcyjnej hali miało w rok po wmurowaniu kamienia węgielnego (31.05.2011). O wydarzeniu tym szczegółowo informowaliśmy.

Mieszkańcy Żywocic nie kryją ogromnego zadowolenia i satysfakcji z przekazania tego obiektu do użytkowania. Hala przygotowana pod potrzeby prowadzenia zajęć dla uczniów szkoły i do uprawiania wielu dyscyplin sportowych przez dorosłych, zgodnie z założeniami powinna spełniać także funkcję pomocniczą dla organizacji imprez i uroczystości wiejskich.

Gmina Krapkowice, która była inwestorem tego przedsięwzięcia wydatkowała ze swojego budżetu ponad 1,4 mln zł, z czego 500 000 zł otrzymała w ramach dofinansowania pozyskanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.