News

Myliłby się ten, kto pomyślałby, że w Żywocicach brakuje prawdziwych sportowców, którym nawet przebiegniecie 10 km nie stanowi żadnego problemu.

W XXX Krapkowickim Biegu Ulicznym, który odbył się 1 maja nasza miejscowość, jako jedna z nielicznych w gminie była bardzo licznie reprezentowana. Wśród prawie 600 uczestników nie sposób było nie zauważyć grupy w niebieskich koszulkach z logo LSZ Żywocice. Zauważały to nawet niektóre media regionalne.

W tym jubileuszowym biegu nasz LZS „wystawił” grupę 13 biegaczy: Piotr Adamek, Andrzej Kochanowski, Michał Rosa, Szymon Pindral, Tomasz Bruell, Piotr Joszko, Robert Joszko, Rafał Jasik, Piotr Klama, Harald Bartela, Robert Bartela, Denis Opioła, Piotr Stańkowski. Niezwykle dzielnie reprezentował także naszą miejscowość proboszcz ks. Piotr Kamieniak. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety. I było najważniejsze tego dnia. Upał i swar lejący się z nieba dawał się we znaki wielu biegnącym. Nie wszystkim udało się dobiec do końca. Aby choć trochę ugasić pragnienie, sportowcom przyszli z pomocą działacze żywocickiego LZS-u, którzy w uzgodnieniu z organizatorami ustawili na półmetku stoliki z napojami, zdobywając tym samym sympatię wielu biegaczy.