Galeria

Każdy, kto w niedzielne popołudnie (27 stycznia) skorzystał z zaproszenia, najpierw księdza proboszcza, a potem dyrekcji i Grona Pedagogicznego naszej szkoły na pewno nie żałował spędzonego czasu.

Na początek przedstawienie jasełkowe w kościele zaprezentowane w języku niemieckim przez dzieci naszej szkoły, przygotowane pod kierunkiem p. Langer. Tuż po nim Andrea Rischka, młoda artystka z Chrzelic wystąpiła z krótkim koncertem kolęd i pastorałek.

Po zakończonym nabożeństwie nastąpiła druga odsłona kulturalna tego popołudnia. Tym razem już w szkole. Po przywitaniu zaproszonych gości, nauczycieli, dzieci i rodziców uczniowie najmłodszych klas (I-III) pod kierunkiem p. Makowiec i p. Koziołek wystąpiły w przedstawieniu „Kopciuszek”. Świetnie odegrane role i bardzo pomysłowe stroje. To się musiało podobać! Występ małych artystów nagrodzony został naprawdę gorącymi brawami. A jako, że parę dni wcześniej nasze babcie i dziadkowie obchodzili swoje święto, nie zabrakło także akcentu życzeń skierowanych w ich stronę.  

Po zakończeniu części artystycznej, wszyscy z przyjemnością posiedzieli przy kawie i wspaniałych wypiekach przyniesionych przez rodziców. Niedzielną imprezę zakończył, jak przystało na prawdziwy karnawał, bal z wodzirejem.

*******************************

Jednym z najpiękniejszych dla dzieci dni w roku jest zapewne dzień, w którym ich babcie i dziadkowie mają swoje święto. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Na ten dzień wszystkie przedszkolaki czekały z wielką niecierpliwością. Uroczystość ta odbyła się 23 stycznia w grupie „Słoneczek” i 25 stycznia w grupie „Muchomorków”. Takie spotkania to wielkie wydarzenie w życiu naszej placówki, ponieważ odwiedzają nas osoby bardzo ważne w życiu wychowanków. „Witajcie babcie, witajcie dziadkowie, kochani Dziadkowie” tak, bardzo ciepło przywitały honorowych gości  przedszkolaki. Do życzeńdołączyła się również pani dyrektor  przedszkola – Gerlinda Wiencek. Licznie przybyli z uwagą podziwiali występy swoich wnucząt.  Przedszkolaki zapewniły im dużo dobrej zabawy. Część artystyczną wypełniły liczne wiersze, piosenki, tańce i jasełka bożonarodzeniowe. Widoczne było duże zaangażowanie wszystkich dzieci, które w ten sposób wyraziły swój szacunek i wdzięczność dla najdroższych sobie osób. Przedszkolaki włożyły w przygotowanie uroczystości dużo serca.  Mali aktorzy  wzbudzili podziw wśród zaproszonych gości. Babcie i dziadkowie obserwowali występy z wielkim wzruszeniem i radością w oczach, a przedszkolnych artystów nagrodzili gromkimi brawami. Po występach w podziękowaniu za obecność każde z wnucząt złożyło życzenia i wręczyło swoim gościom  niespodzianki – laurki  i upominki.

  Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Było to spotkanie o szczególnym rodzinnym charakterze, pełne ciepła i serdeczności. Ten dzień na pewno pozostanie iwszystkim długo w pamięci. To bardzo pouczająca lekcja dla dzieci – by zawsze pamiętali o swoich dziadkach, nie tylko w dniu ich święta.