News

W Urzędzie Marszałkowskim dzisiaj (20 listopada) podsumowano kolejną już, szóstą edycję konkursu. Komisja konkursowa powołana została przez Marszałka Województwa Opolskiego. W jej skład weszli architekci i urbaniści z dużym doświadczeniem zawodowym i dorobkiem w projektowaniu przestrzeni – członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej w Opolu oraz członkowie stowarzyszeń i izb zawodowych architektów i urbanistów. W trakcie uroczystości podsumowania pamiątkowe wyróżnienie odebrał Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 25 projektów zrealizowanych w latach 2010-2012 w 15 gminach Województwa Opolskiego. Zgłoszone przedsięwzięcia dotyczyły m.in.: rewaloryzacji parków i bulwarów; rewitalizacji placów i ulic; zagospodarowania terenów rekreacyjno-sportowych a także adaptacji i wzbogacenia funkcji obiektów użyteczności publicznej.

Jury pod przewodnictwem wicemarszałka Tomasza Kostusia postanowiło pięć projektów wyróżnić. Wśród nich projekt Zagospodarowania skweru w Żywocicach zgłoszony przez inwestora tego przedsięwzięcia – Gminę Krapkowice. Nasz projekt znalazł się w gronie wielu bardzo ciekawych, jednocześnie spektakularnych przedsięwzięć zrealizowanych m.in. w Brzegu, Nysie, Kluczborku, Niemodlinie, Opolu czy też Gorzowie Śląskim i Prószkowie.

O poszczególnych etapach realizacji projektu informowaliśmy na stronie internetowej Żywocic w poniższych tekstach.

http://www.zywocice.pl/124/projekt_uzyskal_akceptacje.html

http://www.zywocice.pl/133/zmiana_aranzacji_skweru_przy_strazy.html

http://www.zywocice.pl/140/zywocice_wypieknialy.html

http://www.zywocice.pl/196/zaglosuj_na_projekt_z_zywocic.html