Galeria

Czy można być uzależniony od komputera? Jeśli dziecko spędza przed komputerem cały dzień po zajęciach szkole, chodzi niewyspane i zestresowane, myśli tylko o tym, w co nowego można jeszcze zagrać… Tak to może być uzależnienie! A skutki mogą być fatalne. Trzeba się mieć na baczności, gdyż można się nabawić poważnych chorób. Dziwnych chorób…

Temat popularnego już w dzisiejszym świecie sformułowania KOMPUTEROMANIA zdominował część artystyczną tegorocznego Święta Patrona, które zorganizowane zostało w minioną niedzielę (27.10) w Publicznej Szkole Podstawowej w Żywocicach. To bardzo integrujące przedsięwzięcie kulturalne wpisało się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie naszej szkoły. 

A rozpoczęło się tradycyjnie odśpiewaniem hymnu szkolnego – „Barki” i powitaniem zebranych, które w tym roku przypadło w udziale p. Ilonie Makowiec, pełniącej w zastępstwie obowiązki dyrektora szkoły. Wśród zebranych w niedzielne popołudnie na sali gimnastycznej wymienić należy licznych przyjaciół szkoły, grono uczniów i nauczycieli a także rodziców. 

W głównej części programu artystycznego uczniowie klasy IV zaprezentowali widowisko teatralne zatytułowane „Dziwna choroba”. Jak wyleczyć dzieci z choroby „komputerowej” a także jak uniknąć zagrożeń z nią związanych – to główne zagadnienia wywodzące się z tego nieco humorystycznego przedstawienia. Widowisko przygotowane pod kierunkiem p. Renaty Anioł, w oprawie muzycznej p. Ilony Makowiec bardzo się zebranym gościom podobało. Nagrodzili małych artystów gorącymi brawami. Tradycyjne świętowanie w szkole zakończono spotkaniem przy kawie i przepysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców. Dzieci zaś do późnego wieczora bawiły się z wodzirejem w rytmach skocznej muzyki i wesołych zabaw.