Galeria

Już po raz 5 rozegrany został parafialny Turniej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Proboszcza i radość publiczności. W niedzielne popołudnie 10 sierpnia, korzystając z zaproszenia ks. Proboszcza Piotra Kamieniaka na boisku sportowym w Żywocicach zebrały się tłumy kibiców. Pod ustawionym namiotem dla każdego chętnego czekała niedzielna kawa i przepyszne ciasta. Przygotowano także bufet z napojami chłodzącymi i kiełbaskami z grilla. Piękna słoneczna pogoda i wspaniała rodzinna atmosfera sprawiły, że to właśnie pod namiotem zasiadła nieco starsza publiczność. Bardziej zainteresowani rozgrywkami kibice zasiedli na ławeczkach wzdłuż boiska.

Wzorem lat poprzednich sportową rywalizację rozpoczęto od turnieju piłkarskiego drużyn sześcioosobowych. Udział w nim wzięły trzy reprezentacje: ulicy Kozielskiej, połączone ulice Krapkowicka, Średnia i pozostałe (Reszta Żywocic) oraz drużyna z Pietnej. Pomimo lejącego z nieba skwaru panowie w wieku 40+ pokazali, jak to powinno grać się w piłkę. Było więc sporo emocji na samym boisku, jak i duża dawka humoru dla kibiców.

Wyniki poszczególnych meczów:

Pietna – Reszta Żywocic 3:1

Reszta Żywocic – Kozielska 3:0

Kozielska – Pietna 0:4

W rozegranym tuż po zakończeniu meczy turnieju strzałów rzutów do wiszącej w bramce piłki udział wzięło 18 panów. Najtrafniejszym rzutem popisał się D. Nossol i to on otrzymał główną nagrodę – pięciolitrową beczkę napoju „chłodzącego”. Niemniej emocji i radości publiczności wzbudził konkurs przeciągania liny drużyn czteroosobowych. Najsilniejsi okazali się panowie z ulicy Kozielskiej. Na zakończenie bardzo miło spędzonego niedzielnego popołudnia ks. Proboszcz wręczył zwycięskim drużynom puchary. Zgodnie z oczekiwaniami – na podium stanęły wszystkie trzy drużyny.

Turniej piłkarski

I miejsce – Pietna

II miejsce – Reszta Żywocic

III miejsce – Kozielska

Konkurs przeciągania liny

I miejsce – Kozielska

II miejsce – Pietna

III miejsce – Reszta Żywocic

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie niedzielnego parafialnego spotkania na czele z Proboszczem ks. Piotrem bardzo serdecznie dziękujemy. Gratulujemy także wieloletniej wytrwałości i pomysłowości.