W niedzielę 15 czerwca 2014 na boisku sportowym w Steblowie rozegrane zostały Zawody Sportowo-Pożarnicze o puchar Burmistrza Krapkowic. Udział w nich wzięło 23 drużyny w 6 kategoriach wiekowych, z wszystkich 8 jednostek OSP z terenu Gminy Krapkowice. Współorganizatorami zawodów była jednostka OSP Steblów, Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach, Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Krapkowicach, Komenda Powiatowa PSP w Krapkowicach.

Po bardzo zaciętej rywalizacji w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych okazało się że w niektórych kategoriach o miejscu zadecydowały ułamki sekund. Tak było m.in. w kategorii oldboy, gdzie drużyna OSP Żywocice przegrały pierwsze miejsce z OSP Rogów Op. o dokładnie 0,1 sek. Bardzo dobre wyniki osiągnęły także pozostałe trzy drużyny z naszej OSP. W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych nasze panie zajęły III, sekcja seniorów V miejsce zaś chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy.