Galeria

Stało się już pewną tradycją, iż w okresie adwentu dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoły podstawowej w Żywocicach zapraszają na Kiermasz Adwentowy.  

Nie inaczej było także w tym roku. W niedzielę 13 grudnia piękna scenografia, przygotowana w holu szkoły, wprowadziła bardzo licznie zgromadzoną  publiczność w świąteczny nastrój. Ale stoiska z ozdobami i stroikami, świąteczne ciastka i wypieki były tylko uzupełnieniem programu przygotowanego przez dzieci i nauczycieli.   

W rozpoczętym przez dyrektor szkoły p. Joannę Jeż świątecznym spotkaniu, kulminacyjnym punktem było prawie godzinne przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów wszystkich klas, tym razem pod opieką p. Renaty Anioł i p. Ilony Makowiec. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca schronienia w noc bożonarodzeniową. Ci pojawiali się w wielu miejscach, przeniesionych symbolicznie do teraźniejszości, gdzie ludzkość zagoniona w doczesnym i pędzącym do przodu świecie nie zwraca uwagi na potrzeby innych. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Dopiero tam, nowo narodzony Jezus zwrócił uwagę zabieganego świata. Inscenizacja młodych aktorów, przeplatana kolędami została nagodzona gorącymi brawami. Wielkie zaangażowanie dzieci i nauczycieli, ale także pracowników szkoły i rodziców opłaciło się, gdyż wywarło duże wrażenie wśród publiczności. Niedzielne popołudnie zakończone zostało wspólnym spotkaniem przy kawie i słodkich wypiekach. Dochód ze sprzedaży przyniesionych przez rodziców ozdób i słodkości zasili konto Rady Rodziców, która to zapowiedziała już wsparcie zakupu m.in nowych szafek ubraniowych do szkoły.